Ministerstvo školstva spustilo novú aplikáciu HybSaDoma.sk, vhodná je pre učiteľov, žiakov i verejnosť

Foto: Shutterstock

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR spustilo novú aplikáciu HybSaDoma.sk.

Viac o téme: Koronavírus

Aplikáciu na pomoc učiteľom telesnej výchovy, inštruktorom pohybových aktivít a športovým trénerom, najmä mládeže zverejnilo na svojom portáli www.ucimenadialku.sk. Agentúru SITA o tom informoval odbor komunikácie a protokolu rezortu školstva.

Aplikácia je vhodná aj pre verejnosť

Aplikácia HybSaDoma.sk umožňuje učiteľovi zostavovať pre svojich žiakov súbory cvičení pre virtuálne hodiny telesnej výchovy, trénerom zase pripravovať pre svojich zverencov tréningové jednotky.

„Jednotlivé cvičenia je možné zverejňovať vo forme videí, fotografií, obrázkov alebo textových popisov. Žiaci a športovci môžu následne podľa pokynov absolvovať cvičenia a poskytovať po odcvičení spätnú väzbu učiteľovi či trénerovi,“ uvádza rezort v tlačovej správe.

Aplikácia slúži aj ako inšpirácia pre verejnosť, s tým že cvičenia vo verejnej sekcii je možné prezerať aj bez potreby registrácie. Na vhodný obsah cvičení vo verejnej sekcii dozerá ministerstvo.

Dôležitá je dobrá imunita človeka

Ministerstvo sa stotožňuje s názorom lekárov, že dobrá imunita človeka je dôležitá v boji s infekčnými chorobami. Preto odporúča všetkým ľuďom pohyb na čerstvom vzduchu bez ohľadu na to, či je vykonávaný individuálne pre vlastné potešenie, alebo pod vedením športového odborníka.

„Aplikácia HybSaDoma.sk nám môže pomôcť vstať spred počítača a potešiť sa pohybom,“ uzavrelo mjinisterstvo školstva.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR