Budúci školskí digitálni koordinátori sa môžu prihlásiť na webinár, ktorý pripravilo ministerstvo

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR pripravilo pre budúcich školských digitálnych koordinátorov webinár, ktorý sa uskutoční v stredu 25. augusta o 13:00 cez Microsoft TEAMS. Odkaz, cez ktorý sa môžu prihlásiť, nájdu záujemcovia na webe ministerstva spolu s ďalšími informáciami o pozícii digitálneho koordinátora.

Informoval o tom rezort vo svojom profile na sociálnej sieti. Záujemcovia sa na ňom môžu priamo zúčastniť alebo si ho pozrieť zo záznamu.

Žiadosti sa môžu posielať do konca septembra

Pozícia školského digitálneho koordinátora vznikne pilotne v rámci národného projektu edIT. Toto pracovné miesto bude v súlade so zákonom o pedagogických a odborných zamestnancoch financovaný v školách zapojených do daného projektu.

„Z projektov sa bude financovať približne 170 koordinátorov v základných a 180 koordinátorov v stredných školách po dobu jedného roka,“ spresnilo ministerstvo na svojom webe. Žiadosť môže škola poslať do 30. septembra 2021.

Pracovná náplň digitálneho koordinátora

Náplňou práce školského digitálneho koordinátora je koordinovať informatizáciu a vzdelávanie digitálnymi technológiami s cieľom podporiť transformáciu vzdelávania a školy pre 21. storočie. Digitálny koordinátor by mal zaistiť aj vzdelávanie zamestnancov v oblasti využívania digitálneho obsahu alebo foriem práce s digitálnym obsahom.

Tiež by mal pravidelne informovať o aktuálnych možnostiach využívania digitálnych technológií vo výchove a vzdelávaní a možnostiach zabezpečenia kybernetickej bezpečnosti. Na starosti bude mať aj poradenstvo a odbornú pomoc v oblasti zavádzania nových digitálnych metód do vzdelávania.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR