Developer Slnečníc odovzdá samospráve pozemky a stavby za takmer 11 miliónov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slnečnice POP
Slnečnice POP Cresco Real Estate
Tento článok pre vás načítala AI.

Skupina Cresco Real Estate, ktorá je developerom petržalskej štvrte Slnečnice, odovzdá samospráve v rámci vyrovnania pozemky a stavby v hodnote takmer 11 miliónov eur. Tie sa započítajú voči poplatku za rozvoj vo výške 3,5 milióna eur, ktoré sa investor zaviazal vysporiadať po prevzatí neexistujúcej spoločnosti Eltraco.

Developer odovzdá mestu Bratislava a mestskej časti Petržalka viac ako 21-tisíc m2 zelených plôch v parkoch, 6 300 m2 pozemku pre výstavbu školy a 132 parkovacích miest vrátane 42 invalidných, ktoré budú zaradené do mestského parkovacieho systému PAAS.

Slnecnice zona viladomy.jpg
Foto: CRESCO REAL ESTATE

Súčasťou sú aj cesty a chodník s cyklotrasou

Súčasťou odovzdávaného majetku sú aj cestné komunikácie a chodník so segregovanou cyklotrasou, ako aj budova určená na komunitné aktivity v štvrti Slnečnice,“ priblížil investor. Po presune vlastníckych práv k verejnej infraštruktúre bude údržbu ciest a parkov zabezpečovať mestská časť.

Uvedené skutočnosti vyplývajú z memoranda, ktoré podpísal investor s mestom a mestskou časťou. Po podpise memoranda bude nasledovať príprava zmluvnej dokumentácie, po ktorej príde k presunu vlastníckych práv na samosprávu. Zároveň prevezme aj údržbu ciest a parkov, na ktoré sa skladali obyvatelia štvrte.

Jeden z pozemkov v rámci vyrovnania je určený na výstavbu školy, ktorej zriaďovateľom by mala byť Petržalka. Developer v spolupráci s architektonickým štúdiom Compass Architekti pripravil štúdiu budúcej školy na základe zadania mestskej časti. Zabezpečil jej tiež právoplatné územné rozhodnutie.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie CRESCO REAL ESTATE