Vláda odklepla firme LVD S3 investičný stimul vyše osemstotisíc eur na rozšírenie výroby v Tornali

CNC laserový rezací stroj
Foto: ilustračné, Getty images

Spoločnosť LVD S3 získa od štátu investičný stimul 868-tisíc eur vo forme úľavy na dani z príjmov. V stredu o tom rozhodla vláda.

Firma plánuje rozšíriť kapacitu výroby laserových rezacích strojov v Tornali. Celkovo chce investovať 2,17 mil. eur a vytvoriť desať nových pracovných miest.

Podnik sa v súčasnosti zameriava na výrobu strojov na opracovanie plechu, hydraulických nožníc, ohraňovacích lisov a laserových rezacích strojov. Investícia spočíva vo výrobe nového vláknového laserového rezacieho stroja, ktorý je výsledkom vlastných vývojových aktivít spoločnosti.

Ten predstavuje cenovo efektívnejšiu alternatívu doteraz vyrábaných modelov. Jeho využitie sa predpokladá najmä u menších subdodávateľských spoločností, ale aj u výrobcov vlastných zariadení.

„Projekt počiatočnej investície je zameraný na rekonštrukciu sekundárnej výrobnej haly, v ktorej sa bude realizovať rozšírená výroba, na modernizáciu administratívnej budovy, výstavbu odstavnej plochy pre zamestnancov a obstaranie nového strojného zariadenia, technológií a licencií s cieľom rozšíriť kapacity existujúcej prevádzkarne,“ uvádza sa v materiáli.

LVD S3 je súčasťou európskej skupiny LVD Group so sídlom v Belgicku. Venuje sa výrobe zariadení na spracovanie plechov a softvérových riešení.

Špecializuje sa najmä na CNC laserové rezacie stroje, dierovacie a ohraňovacie lisy a poloautomatické systémy. Skupina vlastní šesť výrobných spoločností a je zastúpená vo viac ako 45 krajinách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie LVD GroupLVD S3