Rada exportérov nadväzuje nové partnerstvá v Strednej Ázii, cieľom je "otvoriť dvere“ do tohto regiónu slovenským podnikateľom

Rokovania v Tadžikistane. Foto:Rada slovenských exportérov

Rada slovenských exportérov chce slovenským podnikateľom pomôcť s etablovaním v regióne Strednej Ázie. Tento cieľ sledovala aj nedávna návšteva Tadžikistanu, ktorej sa zúčastnilo niekoľko zástupcov slovenských firiem.

Súčasťou pracovných rokovaní boli témy posilnenia ekonomickej spolupráce, ako aj obchodné či investičné príležitosti pre slovenských podnikateľov.

„V Tadžikistane som s podnikateľmi už druhýkrát a musím povedať, že vidím pozitívne zmeny a niekoľko obchodných príležitostí. V regióne už Rada slovenských exportérov oficiálne spolupracuje s Centrom na podporu obchodu QazTrade v susednom Kazachstane a verím, že výsledkom tejto návštevy bude aj partnerstvo s relevantnou inštitúciou v Tadžikistane. Záujem slovenských podnikateľov dokazuje ich prítomnosť, a preto sa im budeme aj naďalej usilovať pomáhať,“ uviedol predseda rady Lukáš Parízek.

Rokovania v Tadžikistane. Foto: Rada slovenských exportérov

Okrem oficiálnych prijatí na ministerstvách, delegácia absolvovala aj stretnutia s vedením tadžickej exportnej agentúry, obchodnej a priemyselnej komory, či v štátnom holdingu TALCO.

Počas stretnutí bol prítomný i veľvyslanec SR v Tadžikistane Ján Bóry a partneri diskutovali aj o pripravovanej podnikateľskej delegácii Tadžikistanu, ktorá by mala navštíviť Slovensko na jeseň tohto roku.

Rada slovenských exportérov pôsobí ako platforma na efektívnu komunikáciu a informačnú podporu pre podnikateľský sektor smerom k štátnym inštitúciám či zahraničným partnerom. V súčasnosti má vyše 100 členov a 20 partnerov zo všetkých segmentov, ktorí exportujú produkty a služby do celého sveta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lukáš Parízek
Firmy a inštitúcie Rada slovenských exportérov