Podpora exportu má byť prioritou novej vlády, Slovensko zatiaľ podniká nesprávne kroky

Digitálne technológie podpora euro
Foto: ilustračné, pixabay.com

Podpora exportu by mala byť prioritou vlády, ktorá vznikne po septembrových parlamentných voľbách. Na konferencii televízie TA3 Podnikanie a priemysel to uviedol predseda Rady slovenských exportérov Lukáš Parízek.

Treba aktívne hľadať nové príležitosti

Podľa jeho slov ostatné krajiny aktívne hľadajú nové príležitosti, nové trhy a diverzifikujú svoju ekonomiku, Slovensko sa však neustále venuje iným témam.

„Ideme na to úplne zle a svedčí o tom aj to, že sme mali minulý rok rekordný prepad zahraničnoobchodnej bilancie,“ zhodnotil. Podľa Parízeka štát musí začať podporovať veľtrhy, o ktoré majú záujem samotné firmy a realizovať delegácie v tých krajinách, o ktoré majú záujem samotné firmy. „Potom sa úspech dostaví, potom sa rozpočet naplní a potom sa pohneme ďalej,“ skonštatoval.

Podporujú záujmy slovenského zahraničného obchodu

Rada slovenských exportérov je profesionálna platforma firiem a odborníkov, ktorá vznikla v roku 2020 s ambíciou podporovať slovenský zahraničný obchod a presadzovať ich záujmy v celospoločenskej diskusii. V súčasnosti má vyše 100 partnerov a členov zo všetkých segmentov, ktorí exportujú produkty a služby do celého sveta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lukáš Parízek
Firmy a inštitúcie Rada slovenských exportérovTA3