Ford v Európe zruší tisíce pracovných miest, dôvodom aj prechod na výrobu elektrických vozidiel

Ford, logo
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Americká automobilka Ford v priebehu najbližších dvoch rokov v Európe v rámci rozsiahleho programu reštrukturalizácie zníži počet zamestnancov o 3 800.

Informuje o tom portál bbc.com, ktorý konštatuje, že vo Veľkej Británii americký výrobca áut v rámci tohto prepúšťania plánuje zrušiť 1 300 pracovných pozícií, čiže počet zamestnancov v krajine chce znížiť o pätinu. Ford redukuje počet pracovníkov v oblasti vývoja, keďže čelí neistej ekonomickej budúcnosti a pripravuje sa na prechod na výrobu elektrických vozidiel.

„Tu v Európe máme dosť náročnú ekonomickú situáciu a výhľad je neistý,“ uviedol šéf automobilky Ford pre Britániu Tim Slatter. „Vysoká inflácia, vyššie úrokové sadzby, pokračujúca vojna na Ukrajine, náklady na energie a tak ďalej,“ konštatoval.

Zdôraznil však, že to nie je jediný faktor v súvislosti s redukciou počtu pracovných miest. Európska divízia Fordu sa pripravuje na rozsiahlu transformáciu svojho podnikania. Očakáva, že od roku 2030 všetky automobily, ktoré bude v Európe vyrábať, budú plne elektrické.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ford