V Bratislave otvorili centrum odborného vzdelávania a prípravy pre potravinárstvo, študentov čaká moderné vybavenie (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VZDELÁVANIE: Otvorenie zrekonštruovaného COVP
Štátna tajomníčka Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Barbora Lukáčová (druhá sprava) počas otvorenia zrekonštruovaného Centra odborného vzdelávania a prípravy gastronómie a hotelových služieb (COVP) Strednej odbornej školy gastronómie a hotelových služieb Farského v Bratislave. Bratislava, 23. október 2023. Foto: SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) tento týždeň otvorili centrum odborného vzdelávania a prípravy (COVaP) pre potravinárstvo na Harmincovej ulici v bratislavskej Dúbravke.

Komplexná rekonštrukcia

Vznikol tak priestor pre odborné pracoviská z viacerých objektov Strednej odbornej školy (SOŠ) gastronómie a hotelových služieb so sídlom na Farského ulici, ktoré sú koncentrované na jednom mieste. Projekt bol financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) 2014 – 2020. Výška nenávratného finančného príspevku je 3,2 milióna eur.

Pred otvorením nového COVaP prešli komplexnou rekonštrukciou štyri podlažia budovy. V celom objekte vymenili rozvody kanalizácie a vody, ústredného kúrenia a elektroinštalácie. Súčasťou bola aj inštalácia sociálnych zariadení.

Moderné priestory aj vybavenie

Stavebnými prácami sa vybudovali dve prevádzky v novom koncepte pekár/cukrár a mäsovýroba, ktoré majú svoje oddelené výrobné priestory so zázemím, skladmi a podobne,“ priblížila samospráva s tým, že celý objekt je zateplený, vrátane kompletnej výmeny okien, čím sa znížila energetická náročnosť objektu.

Moderné priestory, ako aj vybavenie, prispejú k rozvoju pedagógov a priblížia vzdelávanie podmienkam podobným v podnikateľskom prostredí. Rovnako sa zlepší kvalita odborného vzdelávania, zvýši sa počet žiakov na praktickom vyučovaní a vytvoria sa priestory pre celoživotné vzdelávanie. Zároveň sa podporí inklúzia vďaka bezbariérovému prístupu a zvýši sa energetická efektívnosť,“ dodala štátna tajomníčka Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI SR) Barbora Lukáčová.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Barbora Lukáčová
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)Ministerstvo investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR MIRRI