Voľby v Ľubietovej spestril aj Michalský jarmok, vyskytlo sa aj niekoľko malých nedorozumení (video)

Michalský jarmok, Ľubietová
Foto: SITA/Milan Šoka.
Tento článok pre vás načítala AI.

Michalský jarmok spestruje volebný deň v obci Ľubietová v Banskobystrickom okrese. Ako pre agentúru SITA uviedol starosta obce Pavel Zajac, ktorý je v tejto funkcii od roku 2005, počas 31 ročníkov tradičného jarmoku v obci sa nestalo, že by sa počas jarmoku konali akékoľvek voľby.

Ľudová hudba na námestí

Od poobedia vystupujú na námestí folklórne skupiny a námestím sa rozlieha ľudová hudba. Jediná volebná miestnosť je v obecnej budove, kde sídli aj pošta.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

>>> Online (minúta po minúte)

„Do druhej hodiny popoludní prišla voliť viac ako polovica obyvateľov a veľa aj s voličským preukazom. Priebeh je pokojný až na niekoľko malých nedorozumení,“ popísal predseda volebnej komisie v jedinom okrsku v Ľubietovej Martin Spevák.

Pokojný priebeh

Z celkovo zapísaných 989 voličov už odvolilo približne 450 a prišlo aj 75 s hlasovacím preukazom. Ľudia stále prichádzajú a dá sa tu očakávať vysoká účasť.

V Banskobystrickom kraji je podľa krajskej policajnej hovorkyne Petry Kováčikovej zatiaľ pokojný priebeh volieb. „Nejaké udalosti príslušníci polície preverovali, ale následne bolo zistené, že nebol narušený priebeh volieb,“ konštatovala hovorkyňa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom