Skrachovaná kryptomenová burza FTX dostane vlastný film, zaujala aj Hollywood

FTX
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Zábavný priemysel v poslednom období žne úspech s filmami a seriálmi, ktoré sú zamerané aj na neúspešných podnikateľov. Skrachovaná kryptomenová burza FTX, za ktorou stojí Sam Bankman-Fried, dostane vlastný film. Jeho príbeh zaujal aj známy hudobný priemysel.

Na čo sa môžeme tešiť

Kým kedysi dominantná, dnes už neexistujúca burza bojuje s bankrotom, svojim príbehom zaujala aj známy filmový priemysel Hollywood.

Príbeh má byť komplexný a zaujímavý najmä pádom finančného impéria, v ktorom si zo začiatku Bankman-Fried vďaka podnikateľským úspechom užíval luxus a pozornosť.

Prostredníctvom podvodov si v priebehu pár rokov nazhromaždil dosť slušný kapitál.

Záujemcov o príbeh s FTX pribúda

Keďže zábavný priemysel v posledných rokoch zaznamenal úspech s filmami a seriálmi s podobným scénarom, niet divu, že sa produkčné spoločnosti predbiehajú v tom, kto dostane natáčanie príbehu o vzostupe a páde FTX.

Medzi zainteresované strany, ktoré majú záujem o tento príbeh, patrí najmä Apple, producent Harryho Pottera David Heyman, streamovacia platforma Myco či Decrypt Studios. Tiež Amazon Studios, ktorý si objednal osemdielnu minisériu od režisérov Joea a Anthonyho Russových – známych pre posledné dva filmy Avengerov.

Oscarový scenárista, Graham Moore, ktorého príbeh zaujal tiež, sa rozhoduje či pôjde o televízny seriál alebo bude mať podobu celovečerného filmu.

Ďalším záujemcom je aj Panoramic Media, spolu so spisovateľom New York Times Andrewom Rossom Sorkinom, ktorý robil v decembri 2022 rozhovor s Bankmanom-Friedom. Ten v rozhovore uviedol, že urobil veľa chýb a že sa nikdy nepokúsil spáchať na nikom podvod. Záujemcov o príbeh pádu FTX je mnoho.

Vzostup a pád

Film má aj knižnú predlohu pripravovanú autorom Michaelom Lewisom, ktorý strávil po boku Sama Bankmana – Frieda šesť mesiacov.

Prvotnou ideou mal byť rýchly vzostup investičného magnáta a prijatie filozofie „efektívneho altruizmu”. Dej nakoniec prekvapivo skončí dramatickým pádom burzy a aj samotného zakladateľa.

Aj po samotnom krachu a zatknutí Bankmana-Frieda spolupráca s Lewisom naďalej pokračuje. Lewis poukázal aj na rivalitu medzi Bankman – Friedom a generálnym riaditeľom burzy Binance Changpeng „CZ” Zhaom. V knihe ich prirovnáva k „Lukovi Skywalkerovi a Darthovi Vaderovi z kryptomien”.

Médiami označovaný ako Warren Buffett

Ešte pred samotným kolapsom FTX bol Bankman-Fried v známom časopise Forbes v roku 2021 zaradený na 41. miesto v rebríčku najbohatších Američanov. Médiá ho prirovnávali k ďalšiemu Warrenovi Buffettovi.

Keďže mu podľa amerického právneho systému hrozí až neuveriteľných 130 rokov za mrežami, film, seriál alebo dokument bude mať na konci zaručený dramatický vývoj, ktorý sa odohráva v súdnej sieni.

Či už mal Bankman-Fried úmysel zmeniť svet alebo nie, zdá sa, že to aj tak urobil. Síce nie všetky projekty dostanú zelenú a uvidíme ich na filmových plátnach, ale s istotou môžeme potvrdiť, že ak si budeme chcieť pozrieť film, seriál či dokument o páde FTX, naskytne sa nám mnoho možností.

DISCLAIMER:

Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Zdroj : https://decrypt.co/

Článok vznikol v spolupráci s Trader 2.0

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jakub KraľovanskýSam Bankman-Fried
Firmy a inštitúcie FTX