Finportal dosiahol vlani vyše 35-percentný nárast obratu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
štatistika graf, kalkulačka
Ilustračné foto. Pong/FreeDigitalPhotos.net

Sprostredkovatelia Finportalu uzatvorili vlani viac ako 31 500 zmlúv.

Spoločnosť Finportal, ktorá ponúka servisné služby pre nezávislých finančných sprostredkovateľov na Slovensku, zaznamenala v minulom roku vyše 35-percentný nárast obratu. Sprostredkovatelia uzatvorili vlani podľa vyjadrení firmy viac ako 31 500 zmlúv. Hypotekárne úvery tvorili takmer 43 % z obratu.

V roku 2015 dosiahol Finportal objem sprostredkovaných úverov v hodnote 192,5 mil. eur. Najväčšiu časť z toho tvorili hypotekárne úvery v hodnote 180 mil. eur, ktoré zaznamenali takmer 100-percentný nárast v porovnaní s rokom 2014. Priemerná výška hypotekárneho úveru sprostredkovaného spoločnosťou Finportal v minulom roku bola 60 565 eur.
Plány
V roku 2016 očakáva firma pokračovanie rastu objemu poskytnutých úverov, ktorý však nebude mať dynamiku minulého roka. Dôvodom bude nový zákon o úveroch na bývanie, ktorý by mohol ovplyvniť zvýšenie úrokových sadzieb a taktiež sprísnenie podmienok 100-percentného financovania.

Spoločnosť Finportal je servisnou spoločnosťou pre nezávislých obchodníkov a finančné skupiny. Do Obchodného registra SR bola zapísaná v roku 2010.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať