Chceli by ste vycestovať do Izraela? Pripravte sa na to, že pôjdete bez cestovného poistenia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Izraelsko palestínsky konflikt
Raketa odpálená z pásma Gazy mieri na Izrael. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Vzhľadom na pretrvávajúcu mimoriadnu bezpečnostnú situáciu na celom území Izraela a Palestíny, ktorá vznikla v dôsledku vojnového konfliktu, nie je možné klientom cestujúcim do týchto krajín garantovať zaistenie asistenčných služieb v rámci komerčného poistenia.

Cestu do Izraela neodporúčajú

„Z tohoto dôvodu cestovné poistenie pre dané krajiny nie je účinné,“ upozornila poisťovňa Uniqa. Do týchto krajín neodporúča cestovať ani Ministerstvo zahraničných veci SR.

„Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky naďalej upozorňuje na pretrvávajúcu mimoriadnu bezpečnostnú situáciu na celom území Izraela a Palestíny, ktorá vznikla v dôsledku útokov militantov hnutia Hamas z pásma Gazy na Izrael. V tejto súvislosti odporúčame občanom SR necestovať do Izraela a na palestínske územia,“ informuje rezort na svojej webovej stránke.

Irán je ten istý prípad

Poistenie podľa vyjadrení poisťovne Uniqa nie je možné poskytnúť klientom ani v prípade cesty do Iránu.

Dôvodom je nielen zhoršená bezpečnostná situácia v krajine, ale aj medzinárodné sankcie, ktoré sú uvalené na túto krajinu.

„Kvôli sankčnej klauzule, ktorú máme uvedenú na poistných zmluvách, preto nie je možné poskytnúť klientom poistnú ochranu ani poistne plnenie,“ uviedla poisťovňa.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR)Uniqa