Celkový zisk poisťovne Uniqa medziročne narástol o 4,3 percenta, darilo sa aj pobočke na Slovensku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Peniaze
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Uniqa poisťovňa dosiahla vlani v Českej republike a na Slovensku predpísané poistné 20,06 miliardy českých korún, čo je asi 790 miliónov eur. Z celkového objemu tvorila slovenská časť niečo vyše tretinu. Medziročne sa celkové príjmy z poistného zvýšili o 6,7 %.

Celkový hrubý zisk spoločnosti za Českú aj Slovenskú republiku dosiahol vlani podľa platných účtovných štandardov v Českej republike 1,71 miliardy českých korún, teda zhruba 67,5 miliónov eur. V medziročnom porovnaní je to nárast o 4,3 %. Súhrnný čistý zisk predstavoval 1,22 miliardy korún, teda približne 48 miliónov eur.

Pobočka poisťovne na Slovensku priniesla v minulom roku podľa českej metodiky poistné za 295,6 mil. eur pri raste takmer 6 %. Z celkového poistného tvorili neživotné segmenty 66 % a životné 34 %. Podiel neživotného poistného sa medziročne opäť mierne zvýšil.

Uniqa poisťovňa je univerzálna poisťovňa poskytujúca široké spektrum poistných produktov v oblasti životného aj neživotného poistenia.

Pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 1990, keď vznikla pod názvom Poisťovňa Otčina.

V roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu Uniqa Group zmenilo obchodné meno na Uniqa poisťovňa.

V roku 2021 začala firma na Slovensku fungovať už len ako pobočka, a to pod názvom Uniqa pojišťovna, pobočka poisťovne z iného členského štátu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie Uniqa poisťovňa