Americký akciový trh uzavrel vyššie, investori očakávajú zníženie úrokových sadzieb

Japan Financial Markets
V piatok 31. marca 2023 v Tokiu kráča osoba pred elektronickou burzou, na ktorej je zobrazený japonský index Nikkei 225 vo firme s cennými papiermi. Ázijské akcie nasledovali v piatok vyššie na Wall Street pred aktualizáciou inflácie v Spojených štátoch, o ktorej obchodníci dúfajú, že prinúti Federálny rezervný systém zmierniť plány na ďalšie zvyšovanie úrokových sadzieb. Foto: SITA/AP

Americký akciový trh vo štvrtok zväčša stúpol. Rastu pomohlo ďalšie uvoľňovanie obáv investorov po tom, ako dôrazné opatrenia regulačných orgánov na celom svete pomohli vybudovať dôveru, že súčasné problémy bánk nezničia ekonomiku ako finančná kríza v roku 2008.

Očakávania

Investori tiež očakávajú, že Federálny rezervný systém bude musieť čoskoro znížiť úrokové sadzby, čo by mohlo ponúknuť úľavu po roku neúnavného zvyšovania a ďalej posilniť trhy.

Index S&P 500 stúpol už piaty raz za šesť dní, a to o 0,6 percenta na 4 050,83 bodu. Priemyselný index Dow Jones si pripísal 0,4 percenta a uzavrel na úrovni 32 859,03 bodu.

Technologický Nasdaq si prilepšil o 0,7 percenta na 12 013,47 bodu. Akcie menších firiem však išli nadol a index menších spoločností Russell 2000 klesol o 0,2 percenta na 1 768,38 bodu.

Čínske burzy

Ázijské akciové trhy v piatok nasledovali v raste Wall Street. Index čínskej burzy Shanghai Composite vzrástol o 0,3 percenta a hongkonský akciový index Hang Seng stúpol o 0,7 percenta.

Hlavný japonský index Nikkei 225 poskočil o 0,9 percenta po tom, čo vládne údaje ukázali, že výrobná produkcia sa vo februári odrazila a maloobchodné tržby vzrástli. Juhokórejský Kospi narástol tiež o 0,9 percenta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Federálny rezervný systém (Fed)