Poisťovňa Allianz napriek turbulentnému roku rástla, jej zisk sa medziročne zvýšil o 29 percent

Allianz
Foto: ilustračné, SITA/AP

V minulom roku dosiahla Allianz – Slovenská poisťovňa čistý zisk 118,6 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to nárast o 29 percet.

Ako ďalej vyplýva z výročnej správy spoločnosti, predpísané poistné vzrástlo o necelé dve percentá na 665,6 mil. eur.

2,4 milióna poistných zmlúv

V neživotnom poistení to bol predpis za 419,6 mil. eur a v životnom poistení 246 mil. eur. Spoločnosť ku koncu vlaňajška spravovala 2,4 milióna poistných zmlúv s ročným poistným vo výške 707,5 mil. eur.

Napriek turbulentnému roku, ktorý bol charakterizovaný hlavne ozbrojeným konfliktom na Ukrajine spojeným s rastom cien komodít na trhoch, infláciou spojenou s rastom základných úrokových sadzieb centrálnych bánk, bola skupina podľa jej vyjadrení schopná naplniť svoje plány pre rok 2022.

Očakáva mierny nárast

V roku 2023 firma očakáva pretrvávanie vývojových trendov z roku 2022. Zároveň rok 2023 sa bude niesť pre poistný sektor prechodom na nové IFRS účtovné štandardy.

Vzhľadom na uvedené faktory spoločnosť očakáva mierny nárast poistného porovnateľný s rastom v roku 2022. Zisk po zdanení, na základe uvedených predpokladov, očakáva na porovnateľnej výške s minulým rokom.

Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003.

Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá v regióne strednej a východnej Európy spravuje zmluvy miliónov klientov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Allianz - Slovenská poisťovňa