Vlaky na tatranskej ozubnicovej trati nahradí približne na mesiac NAD-ka

Cropped shot of bus driver holding steering whee
Foto: Getty Images
  • V úseku Štrba – Štrbské Pleso a späť od 12. 9. do 28. 10. 2022 vlaky nahradia autobusy.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) oznamuje, že od dnes, t. j. 12. 9. od 8:00 do 28. 10. 2022 do 16:40, prebieha nepretržitá výluka na trati tatranskej ozubnicovej železnice (OŽ) medzi stanicami Štrba – Štrbské Pleso a späť z dôvodu stabilizácie koľajového lôžka, ktorú vykonáva manažér infraštruktúry – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR).

Pre cestujúcich je v tomto úseku zabezpečená náhradná autobusová doprava (NAD). Časy príchodov a odchodov autobusov NAD v úseku Štrba – Štrbské Pleso a späť sú totožné s časmi príchodov a odchodov vlakov ZSSK. Zároveň prosíme cestujúcich, aby si cestovné lístky zakúpili v osobnej pokladnici ZSSK, cez náš web, prípadne cez aplikáciu Ideme vlakom, keďže kúpa lístka priamo v autobuse nie je možná.

Informácia o výluke sa zobrazuje aj na našom webe pri vyhľadaní a nákupe cestovných dokladov na vlaky na trati OŽ. Viac informácií nájdete na našom webe v sekcii Výluky – https://www.zssk.sk/wp-content/uploads/2022/09/20220908_NAD_ZUBACKA_A4.pdf.

Nahradna autobusova doprava nad v useku strba strbske pleso a spat_page 0001.jpg
Foto: ZSSK

ZSSK zároveň upozorňuje, že preprava imobilných cestujúcich, detských kočíkov a bicyklov nie je v NAD povolená. Preprava psa, alebo zvieraťa bez uzatvárateľnej schránky je v autobusoch taktiež vylúčená. Toto pravidlo sa nevzťahuje na psov sprevádzajúcich zdravotne postihnuté osoby.

Našim cestujúcim sa za všetky komplikácie vzniknuté týmto obmedzením úprimne ospravedlňujeme.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko