Vietnamec unikal pred policajtmi, auto mal plné pervitínu

Policajti rozbili sieť dílerov, obchodovali s pervitínom
Spolu 1,5 kilogramu metamfetamínu zhabala česko-slovenskej vetve výrobcov, kuriérov a dílerov drog polícia počas protidrogovej akcie v spolupráci s českými kolegami. Bratislava, 28. marec 2014. Foto: SITA/PPZ

PRAHA 16. októbra (WebNoviny.sk) – Českí policajti chytili 30-ročného Vietnamca, ktorý v kufri vozidla značky Škoda Fabia prevážal desať kilogramov pervitínu za približne desať miliónov korún (vyše 369 000 eur). Zadržaného už tamojší kriminalisti obvinili a hrozí mu 12 rokov za mrežami. Oznámila to v piatok hovorkyňa polície Zuzana Týřová, ktorej slová citoval spravodajský server Novinky.cz.

Podozrivé vozidlo sa policajti pokúsili zastaviť v utorok pri meste Františkovy Lázně, muž v aute sa im však snažil ujsť. Bezpečnostné zložky podozrivého napokon chytili a z následného laboratórneho rozboru vyplynulo, že v aute prevážal čistý pervitín.

„Také množstvo čistého pervitínu v kryštáloch sme dosiaľ nezadržali. Muža i drogu na mieste prevzali kriminalisti z tímu Krystal, ktorý na území Karlovarského kraja bojuje s nebývalým nárastom predaja drog, v posledných rokoch hlavne vo vietnamských tržniciach,“ dodala pre Právo Týřová.

Českí kriminalisti tohto muža v stredu obvinili zo spáchania zvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby a iného zaobchádzania s omamnými a psychotropnými látkami a s jedmi. O uvalení väzby by mal podľa Noviniek sudca rozhodnúť ešte v piatok.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom