Video: V nákupnom centre pri Denveri nastal chaos, útočník zastrelil niekoľkých ľudí (aktualizované)

Denver, USA, streľba
Polícia a záchranári pri mieste činu, supermarkete pri meste Denver, v ktorom útočník uskutočnil streľbu. 2. november 2017 Reprofoto: youtube.com
  • aktualizované 2. novembra, 16:48

THORNTON 2. novembra (WebNoviny.sk) — Americká polícia zatkla muža, ktorý je podozrivý z útoku v nákupnom centre na predmestí Denveru.

Podarilo sa jej to približne 14 hodín od útoku, pri ktorom zomreli traja ľudia. Strelcom je 47-ročný Scott Ostrem. Muži zákona ho zadržali v jeho aute približne osem kilometrov od miesta činu. Hovorca tamojšej polície Victor Avila uviedol, že útok zrejme nebol teroristickým činom. Motív však zatiaľ nie je známy.

K streľbe došlo v jednom z obchodných domov reťazca Walmart. „Zamestnanci začali kričať. Zákazníci začali kričať. Utekali ako šialení a ja som utekal tiež, pretože som sa nechcel nechať zabiť,“ opísal chaotickú situáciu v čase útoku 44-ročný zákazník Aaron Stephens.

Na mieste zasahovali desiatky policajných áut a záchranárskych vozidiel. Úrady ľuďom odporučili, aby sa oblasti vyhli. Vyšetrovatelia spovedali svedkov a preverovali záznamy z bezpečnostných kamier.

Walmart, kde sa streľba odohrala, leží asi 16 kilometrov od Denveru v rušnom nákupnom centre, kde sa nachádzajú tiež reštaurácie, kino a viaceré ďalšie obchody.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom