Foto: Polícia zasahovala na Manhattane, muž vrazil autom do ľudí a spustil streľbu (aktualizované)

Manhattan.jpg
Muž na Manhattane vrazil autom do ľudí a spustil streľbu. Foto: SITA/AP
  • aktualizované: 1. novembra, 9:00

NEW YORK 1. októbra (WebNoviny.sk) – Najmenej ôsmich ľudí zabil a ďalších jedenástich zranil páchateľ, ktorý v utorok narážal do chodcov a cyklistov na cyklistickej trase v New Yorku. Útočníkom bol podľa policajných zdrojov 29-ročný Uzbek Sayfullo Saipov, ktorý žil v Spojených štátoch, živil sa ako vodič a pracoval aj pre službu Uber.

Všetko naznačuje tomu, že šlo o teroristický útok. Páchateľ podľa niektorých správ kričal „Allahu akbar“ (Boh je veľký) a k útoku zanechal aj písomné stanovisko. Podľa televízie CNN v ňom píše, že útok vykonal v mene teroristickej organizácie Islamský štát. Podľa iných médií to v jeho správe takto jednoznačne napísané nie je.

Polícia útočníka postrelila a previezla do nemocnice. Je vo vážnom stave, napriek tomu s ním policajti pri prevoze hovorili. Čo im povedal, zatiaľ nie je známe.

Medzi obeťami je podľa posledných správ päť argentínskych študentov a jeden Belgičan. Útočník s dodávkou, ktorú si krátko pred útokom vypožičal, narážal aj do školského autobusu a zranil aj dvoch školákov.

 

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom