Video: V centre Paríža horel luxusný hotel Ritz

V rekonštruovanom hoteli Ritz v Paríži vypukol veľký požiar
Foto: SITA/AP

PARÍŽ 19. januára (WebNoviny.sk) – Požiar, ktorý v utorok zachvátil horné poschodia a podstrešie luxusného hotela Ritz v Paríži, dostali hasiči okolo poludnia pod kontrolu. V rozhovore pre agentúru Reuters to potvrdil hovorca hasičov Yvon Bot.

Požiar vypukol okolo siedmej hodiny ráno na siedmom poschodí a veľmi rýchlo sa rozšíril na ôsme poschodie a strešnú konštrukciu. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa. Na mieste zasahovalo približne 130 hasičov a okolo 40 požiarnických áut. Likvidácia ohňa bola vzhľadom na ťažký prístup do niektorých častí budovy komplikovaná. Hovorca hasičov spresnil, že riziko šírenia požiaru už síce pominulo, ale hasiči napriek tomu ešte zostali na mieste.

Vedenie samotného hotela incident nijako nekomentovalo. Na webovej stránke Ritzu je stále oznámenie, že rezervácie na ubytovanie sa budú prijímať od marca 2016, keď sa podľa pôvodných plánov po vyše troch rokoch mala skončiť rekonštrukcia.

Obrazom: Požiar v hoteli Ritz v Paríži

Hotel Ritz bol naposledy v rekonštrukcii v 80. rokoch minulého storočia, keď sa stal majetkom magnáta egyptského pôvodu Mohameda Al-Fayeda. Dohľadu nad poslednou rekonštrukciou, ktorá sa začala v auguste 2012, sa ujal interiérový architekt Thierry W. Despont.

Hotel Ritz na malebnom Námestí Vendôme v centre Paríža otvorili v roku 1898 a bol prvým hotelom v meste, v ktorom bola elektrina zavedená na všetkých poschodiach a kde boli kúpeľne súčasťou izieb. Bol známy aj tajným tunelom, ktorý na svoje nespozorované príchody a odchody využívali verejne známe osoby.

Práve v tomto hoteli strávila v auguste 1997 poslednú noc pred svojou tragickou smrťou aj Diana, princezná z Walesu. Zahynula pri autonehode spoločne so synom majiteľa hotela Dodim Al-Fayedom. Parížsky Ritz bol dlhé roky domovom módnej návrhárky Coco Chanel a francúzskeho spisovateľa Marcela Prousta. Na pohárik sa tam v bare rád zastavil aj americký novinár a spisovateľ Ernest Hemingway.

Video: Požiar parížskeho hotela Ritz

https://www.youtube.com/watch?v=AYrf3LzCcVg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom