Lebron miami
LeBron James z Miami Heat (vpravo) preniká cez hráčov Chicaga Bulls Foto: SITA/AP

CHICAGO 14. mája (WEBNOVINY) – Basketbalisti Chicaga a Oklahomy sa v semifinálovom druhom kole play-off NBA ocitli na pokraji priepasti, oba tímy delí od konca sezóny jediná prehra.

Bulls po prvom víťazstve na palubovke obhajcu prvenstva Miami Heat prehrali v sérii s týmto súperom tretíkrát po sebe, v pondelok 88:65.

Hostia prekvapujúco prevýšili domácich v bodoch z vymedzeného územia (36:20), lebo domáce podkošové opory Joakim Noah a Carlos Boozer premenili dohromady iba 4 z 20 striel. Heat spravili rozhodujúci krok spravili v tretej štvrtine, ktorú vyhrali 17:9.

Memphis má na lopate vlaňajšieho finalistu Západnej konferencie z Oklahomy, v pondelok ho prevýšil 103:97 po predĺžení a v sérii vedie 3:1. „V defenzíve sme hrali celkom dobre, udržali sme ich na 40-percentnej úspešnosti streľby. Išlo však o jeden z tých súbojov, v ktorých bol súper lepším tímom,“ uznal rozohrávač Thunder Kevin Martin.

Výsledky pondelkových stretnutí 2. kola zámorskej basketbalovej NBA (hrá sa na štyri víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Semifinále:

Chicago – Miami 65:88 (15:21, 18:23, 9:17, 23:27) – stav série: 1:3

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Semifinále:

Memphis – Oklahoma 103:97 po predĺžení (18:29, 30:27, 28:20, 18:18 – 9:3) – stav série: 3:1