Hráči Golden State vyrovnali sériu so San Antoniom

Curry
Jeden z najlepších výkonov kariéry podal Stephen Curry. Foto: SITA, AP

OAKLAND 13. mája (WEBNOVINY) – Zarážajúcich 65 lôpt doskočili basketbalisti Golden State v nedeľnom štvrtom stretnutí semifinále play-off basketbalovej NBA proti San Antoniu, čo im vydláždilo cestu k víťazstvu 97:87 po predĺžení a vyrovnaniu série na 2:2. Mali však namále, pol minúty pred koncom záverečnej štvrtiny zaostávali 82:84.

Klay Thompson stihol vyrovnať a pridanú päťminútovku potom Warriors odpálili rozhodujúcou 9-bodovou šnúrou. „Mali sme ich na lopate, ale nevyužili sme to, čo je pre nás sklamanie. V predĺžení sme sa strelecky odmlčali. Hrali sme síce rovnako, robili naše obvyklé veci, ale nepadalo nám to do koša. Súper premenil na body všetko, na čo siahol,“ komentoval rozohrávač Spurs Manu Ginóbili.

Pod košom vyčnievali domáce veže Andrew Bogut (5 bodov+18 doskokov), Harrison Barnes (26+10), na obvode duo Stephen Curry (22 bodov/5 trojok), Jarrett Jack (24). „Tento tím nič nepoloží, neujde z boja. Vyzeralo to s nami veľmi biedne, ale našli sme cestu aj z tejto situácie,“ uviedol tréner Mark Jackson.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia 2. kola play-off zámorskej basketbalovej NBA (hrá sa na 4 víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Semifinále:

Golden State – San Antonio 97:87 po predĺžení (19:26, 18:19, 23:17, 24:22 – 13:3) – stav série: 2:2