Video: Indianu a Ohio zasiahli silné búrky s tornádami, desaťtisíce ľudí ostali bez elektriny

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
tornádo, Ohio
Stromy zničené tornádom v meste Vandalia v Ohiu. Vandalia, 28. máj 2019. Foto: SITA/AP

DAYTON 28. mája (WebNoviny.sk) – Silné búrky s tornádami zasiahli americké štáty Indiana a Ohio. V okrese Madison v Indiane poškodili najmenej 75 domov. Oblasť severovýchodne od Indianapolisu zasiahli v pondelok v noci pravdepodobne aj tornáda.

Škody hlásia aj z iných okresov, živel si zatiaľ nevyžiadal žiadne straty na životoch. Na cestách sú pováľané stromy a stĺpy elektrického vedenia. Na medzištátnej diaľnici použili na odpratávanie trosiek po búrke snežné pluhy.

Výpadky elektriny postihli milióny ľudí

Štát Ohio hlási po tornádach najmenej 64-tisíc zákazníkov bez elektrickej energie. Úsilie na jej obnovenie môže trvať niekoľko dní a obyvateľov vyzývajú, aby si vypracovali záložné plány.

Národná meteorologická služba (NWS) predtým oznámila, že výpadky elektrickej energie postihli viac ako päť miliónov ľudí. Potvrdila tiež, že oblasť Trotwoodu pri meste Dayton zasiahlo „silné a nebezpečné“ tornádo.

Tornáda si vyžiadali obete

Tornáda sa prehnali stredozápadom Spojených štátov aj minulý týždeň. Vyžiadali si najmenej sedem obetí na životoch. Tri úmrtia potvrdili vo štvrtok v meste Golden City v Missouri, ďalšie dve zaznamenali v tomto štáte už skôr počas týždňa spolu s jedným úmrtím v Oklahome a ďalším v Iowe.

Jedno tornádo zasiahlo aj hlavné mesto Missouri Jefferson City a prinieslo tam so sebou silný dážď, krúpy, vietor a blesky.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať