Jean Gabriel Pageau (44), Dougie Hamilton, David Rittich
Obranca Calgary Flames Dougie Hamilton fauluje útočníka Ottawy Jeana-Gabriela Pageaua pred brankárom Davidom Rittichom počas piatkového zápasu NHL, v ktorom Senators na domácom ľade prehrali 1:2. Ottawa, 9. marec 2018. Foto: Fred Chartrand/The Canadian Press via AP.

NEW YORK 10. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti Calgary sa piatkovým triumfom 2:1 v Ottawe priblížili na 1 bod pozícii s voľnou kartou pre play-off v Západnej konferencii zámorskej NHL.

O góly kanadského tímu sa postarali Sam Bennett a víťazný strelil v 52. min netradičný zakončovateľ Matt Stajan. Za domácich potom už len znížil Jean-Gabriel Pageau.

Gáboríkove tri strely

Flames sú aj dva body za treťou priečkou v Pacifickej divízii, ktorú aktuálne okupujú hráči Anaheimu.

V drese Ottawy sa predstavil aj Slovák Marián Gáborík, počas vyše 15 minút na ľade trikrát vystrelil, ale produktívny nebol. Tridsaťšesťročný krídelník po výmene z Los Angeles odohral v Ottawe už desať zápasov, no bodoval iba v tom prvom (1+1).

„Berieme tieto dva body a letíme domov. Mali sme dobrý ´trip´u súperov, ale nadalej sa musíme učiť. Najmä to ako dohrávať zápasy do víťazného konca,“ cituje 34-ročného útočníka Flames Matta Stajana oficiálny portál NHL.

Rittich predviedol 29 zákrokov

Českému brankárovi v drese Calgary Davidovi Rittichovi s 29 zákrokmi tesne ušiel shutout. „Nestarám sa o to. Možno to príde v ďalšom zápase alebo v ďalších desiatich. Teraz máme ďalšie dva body a tie sú dôležitejšia ako shutouty,“ uviedol 25-ročný Rittich.

Odchovanec jihlavského hokeja sa zaskvel aj v polovici druhej tretiny, keď ľavým betónom vykopol puk po nebezpečnej strele Gáboríka.

Minnesota potvrdila tretiu priečku v Centrálnej divízii triumfom 5:2 na ľade Vancouveru, hoci posledné dva góly strelili hostia až v poslednej minúte. V piatok doma zvíťazil Columbus nad Detroitom 3:2 a Dallas nad Anaheimom 2:1.

Sumáre NHL

• piatok

Ottawa – Calgary 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 53. Pageau – 5. S. Bennett (Ferland, Kulak), 52. Stajan (Lazar, J. Gaudreau)
Marián Gáborík (Ottawa) odohral 15:03 min, 3 strely, 1 zablokovaná strela

Columbus – Detroit 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Góly: 16. Calvert (Wennberg, Savard), 22. S. Jones (Panarin, Atkinson), 29. S. Jones (Jenner, Vanek) – 16. Helm (Glendening, Witkowski), 57. Athanasiou (Abdelkader, Green)

Dallas – Anaheim 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Góly: 49. Shore (Seguin, Jamie Benn), 55. Jamie Benn (Klingberg, Seguin) – 18. Getzlaf (Perry, Rakell)

Vancouver – Minnesota 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Góly: 1. Del Zotto (Horvat, Gagner), 28. J. Jokinen (Gudbranson, D. Sedin) – 2. Parise (Niederreiter, Dumba), 23. Cullen (Ennis, Coyle), 36. E. Staal (Mikael Granlund, Spurgeon), 60. Coyle (Cullen), 60. M. Foligno (Olofsson, Winnik)