Barcelona
Lionel Messi z FC Barcelona skóruje do siete tímu Rayo Vallecano. Foto: SITA/AP

MADRID 4. októbra (WEBNOVINY) – Čilský brankár FC Barcelona Claudio Bravo prekonal rekord najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División v počte minút bez inkasovaného gólu na začiatku sezóny.

Bravo prekonal Artolu

Po sobotňajšom víťazstve katalánskeho klubu 2:0 na pôde Raya Vallecano ich má na konte už 630. Potreboval si udržať čisté konto 20 minút na to, aby zlepšil výkon iného gólmana „blaugranas“ Pedra Artolu ešte zo sezóny 1977/1978. Napokon si udržal čisté konto až do záverečného hvizdu.

O pridanie ďalších minút sa Bravo najbližšie bude usilovať 18. októbra na Camp Nou proti Eibaru už po medzinárodnej asociačnej prestávke. „Je v skvelej forme. Pozná španielsky futbal, po príchode z Realu Sociedad sa rýchlo adaptoval v novom mužstve. Nechal hneď zabudnúť na výkony doterajšej jednotky Víctora Valdésa,“ uviedol doterajší rekordér Artola pre Mundo Deportivo.

Blízko k rekordu má aj Messi

Séria čílskeho brankára sa takmer skončila v 9. min, proti strele Alberta Buenu však vytiahol skvelý zákrok. „Všade hovoria o rekorde, preto o ňom viem. Mám z neho radosť, aj keď pre mňa sú dôležitejšie víťazstvá mužstva. Preto sa oveľa viac teším z troch bodov ako z rekordu. Hralo sa totiž na malom ihrisku, na ktorom sú domáci nebezpeční a pre nás je na ňom náročné hrať našu hru,“ povedal Bravo.

Barcelona v súťažných zápasoch v sezóne 2014/2015 inkasovala iba v Paríži v zápase Ligy majstrov so St. Germain, pri prehre 2:3 stál v bránke Marc-Andre ter Stegen. „Neinkasovali sme v siedmich zápasoch v La Lige, ale oveľa dôležitejšie sú naše víťazstvá. Body sú jedinou štatistikou, ktorá nás zaujíma po skončení sezóny,“ povedal tréner Barcelony Luis Enrique.

Blízko k historickému maximu má argentínsky ofenzívny klenot Barcelony Lionel Messi. Strelil totiž svoj 249. gól v Primera División a už len dva zásahy mu chýbajú na to, aby sa dotiahol k absolútnemu rekordérovi Telmovi Zarrovi, ktorého zbierka sa zavŕšila už v roku 1955. Barcelona má bilanciu 6-1-0 a skóre 19:0.

Výsledky sobotňajších stretnutí 7. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:
Vallecano – FC Barcelona 0:2 (0:2)

Góly: 35. Messi, 36. Neymar, ČK: 60. Morcillo, 90.+ Aquino (obaja Vallecano)

FC Valencia – Atlético Madrid 3:1 (3:1)

Góly: 6. Miranda (vl.), 7. A. Gomes, 13. Otamendi – 29. Mandžukič, ČK: 90. Cerci (Atlético)

Eibar – Levante 3:3 (0:2)

Góly: 47. Pedro Lopéz, 70. Berjon, 90.+ Piovaccari – 2. J. L. Morales Nogales, 44. Camarasa, 79. Cacadesús

Málaga – Granada 2:1 (0:1)

Góly: 60. Santa Cruz, 80. Antunes – 1. El Arabi, ČK: 73. Angeleri (Málaga)