NHL
Vincent Lecavalier z Philadelphie Flyers sa snaží zraziť puk za chrbát Bradena Holtbyho z Washingtonu. Foto: SITA/AP

NEW YORK 6. marca (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejisti nezasiahli do stredajších stretnutí zámorskej NHL. Hrdinom a prvou hviezdou duelu New York Rangers – Toronto (2:3 po predĺžení) sa stal hosťujúci center Tyler Bozak.

Dvadsaťsedemročný útočník najskôr v 22. min otvoril skóre, v druhej minúte nadstaveného času rozhodol o víťazstve Maple Leafs. „Záverečných dvadsať zápasov základnej časti bude rozhodujúcich. Medzi tímami sú minimálne rozdiely. Bohužiaľ, súperovi sme darovali bod, ale je výborné, že sme si napokon vybojovali oba,“ skonštatoval spomenutý stredný útočník.

V drese domácich debutoval po prestupe z Tampy Bay veterán Martin St. Louis, nastúpil v druhom útoku s Bradom Richardsom na poste centra a Švédom Carlom Hagelinom na druhom krídle.

Desať presných zásahov videli diváci vo Philadelphii, miestni Flyers zdolali Washington 6:4. V zostave Capitals chýbal po stredajšej výmene z Buffala slovenský brankár Jaroslav Halák. Po dva góly Flyers strelili útočníci Claude Giroux a Jakub Voráček. „Presne tak sme nemali začať – v 9. minúte prehrávať 0:2. Musíme sa koncentrovať od úplného začiatku zápasu,“ nabáda spoluhráčov najlepší strelec ročníka Alexander Ovečkin, ktorý v 47. min svojím 44. gólom znížil na priebežných 1:4.

Slovenský gólman Peter Budaj z Montrealu nedostal príležitosť v súboji na ľade Anaheimu, jeho Canadiens uspeli 4:3 po sam. nájazdoch. Rozhodujúci pokus premenil ruský zadák Andrej Markov.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Rangers – Toronto 2:3 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 – 0:1)

Góly: 46. McDonagh (D. Moore, B. Boyle), 47. Moore (Stepan) – 22. Bozak, 42. Kadri (Kuľomin), 62. Bozak (Kessel, Ranger)

Philadelphia – Washington 6:4 (2:0, 2:1, 2:3)

Góly: 7. C. Giroux (Couturier, Read), 9. Voráček (C. Giroux, Simmonds), 26. C. Giroux, 32. Raffl (L. Schenn, A. MacDonald), 52. Voráček (S. Hartnell), 60. S. Downie (Read, B. Schenn) – 35. Ward (M. Green, Ovečkin), 47. Ovečkin (Bäckström, J. Carlson), 50. Brouwer (Hillen, Bäckström), 54. Laich (M. Green, Alzner)

Jaroslav Halák (Washington) nechytal.

Calgary – Ottawa 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 3. Markus Granlund (Reinhart), 30. P. Byron (Giordano, Russell), 38. Colborne (Hudler, Monahan), 52. Cammalleri (Giordano, Monahan) – 51. Turris (Greening, Wiercioch)

Anaheim – Montreal 3:4 po sam. nájazdoch (0:2, 3:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 28. T. Jackman (Sbisa, Bonino), 30. Beauchemin (Lindholm, Hiller), 39. Winnik (Beleskey, Lovejoy) – 9. Gionta (Plekanec), 13. Pacioretty (Desharnais, Gallagher), 40. Gallagher (Subban, T. Moen), rozhodujúci sam. nájazd A. Markov. Peter Budaj (Montreal) nechytal.

Viac k osobe Alexander OvečkinAndrej MarkovClaude GirouxJaroslav HalákMartin St. LouisPeter Budaj