Väčšina Slovákov je pesimistická, krajina nemá dobrý smer

Dni majstrov ÚĽUV 2011
Stretnutie čipkárok, predvádzanie tradičných remesiel a ľudovej tvorby pri príležitosti podujatia Dni majstrov ÚĽUV v uliciach Bratislavy. Bratislava, 3. september 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) – Slovenská spoločnosť sa v súčasnosti uberá nesprávnym smerom, vyplýva to z reprezentatívneho výskumu, ktorý od 7. do 13. novembra uskutočnil Inštitút pre verejné otázky (IVO) v spolupráci s agentúrou Focus na vzorke 1 013 dospelých obyvateľov Slovenska.

Ako agentúru SITA informoval IVO, respondenti prieskumu odpovedali medzi iným na otázku, akým smerom sa podľa nich v súčasnosti uberá slovenská spoločnosť. Až 63 % respondentov si myslí, že nesprávnym smerom, 28 % zastáva názor, že správnym, a 9 % opýtaných sa nevedelo vyjadriť.

„Hodnotenie smerovania spoločnosti sa oproti koncu roka 2011 síce mierne zlepšilo, avšak ešte stále je oveľa kritickejšie ako v predchádzajúcich rokoch, najmä v roku 2008, keď podiel optimistov prevažoval nad podielom pesimistov v pomere 61 % : 31 %,“ uvádza sa v tlačovej správe z výskumu. Najvýraznejšie rozdiely v názore na smerovanie našej spoločnosti mali prívrženci rôznych politických strán.

Prieskum agentúry IVO

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie IVO Inštitút pre verejné otázky