V strane Sloboda a Solidarita sa na názore k téme povinného očkovania nezhodnú

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Očkovanie, Sloboda a Solidarita
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger, SITA/AP - koláž WBN.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) sa v téme povinného očkovania proti ochoreniu COVID-19 vybraných skupín obyvateľstva nezhodne. Agentúre SITA to potvrdil hovorca strany Ondrej Šprlák. Viacerí z členov strany však už verejne vyjadrili svoj vlastný postoj.

Viac o téme: Koronavírus

K téme povinného očkovania sa v pondelok na sociálnej sieti vyjadril poslanec Radovan Sloboda. „Som za to, aby sme v prvom rade uvoľnili lockdown pre očkovaných. Ak by ani toto riešenie nezabralo, som za povinné očkovanie vybraných skupín, napríklad, povinné očkovanie pre všetkých nad 60 rokov alebo pre všetkých zdravotníkov a sociálnych pracovníkov,” napísal Sloboda a dodal, že ide o jeho osobný názor.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Minister školstva Branislav Gröhling je za povinné očkovanie zdravotníkov, vojakov, učiteľov či zamestnancov sociálnych služieb, prípadne rizikovej skupiny obyvateľstva nad 60 rokov. Povedal to v nedeľu v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo. Šéfka parlamentného zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková zase v nedeľnej diskusnej relácii O 5 minút 12 na Jednotke RTVS uviedla, že jediným východiskom zo súčasnej zlej epidemickej situácie je prísnejší lockdown pre nezaočkovaných a ekonomická pomoc.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Branislav GröhlingJana Bittó CigánikováRadovan Sloboda
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita