V Riu sa pred OH zrútil cyklistický chodník, hlásia aj obete

Rio de janeiro
V Riu de Janeiro sa zrútil cyklistický chodník. Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 21. apríla (WebNoviny.sk) – Časť novej visutej cyklistickej lávky, ktorú v Riu de Janeiro postavili v rámci príprav mesta na olympijské hry, sa dnes zrútila na pláž pod ňou.

Podľa svedkov lávku zasiahli predtým obrovské vlny. Najmenej dvaja z ľudí, ktorí v tom čase boli na nej, prišli o život, jeden človek je nezvestný, informovala tlačová agentúra AP.

Rio de Janeiro bude v auguste dejiskom letných olympijských hier a hoci spomínaná lávka nebude hostiť žiadnu olympijskú súťaž, jej zrútenie pravdepodobne posilní obavy z pripravenosti krajiny na olympiádu.

Cyklistický chodník, na ktorom bola lávka postavená, spája pobrežné časti Ria, Leblon a Sao Conrado. Vinie sa po útesoch desiatky metrov nad hladinou oceánu. Chodník otvorili v polovici januára a ponúka úchvatné výhľady. Ozvali sa však aj hlasy, že je príliš úzky a cyklistov na ňom možno ľahko prepadnúť. Fotografie, zverejnené v tlači, poukazovali na chýbajúce zábradlie a hrdzavejúce kovové časti chodníka.

V súčasnosti sa buduje pokračovanie chodníka do Barra da Tijuca, jedného z olympijských stredísk.

K nehode došlo v deň, keď v Grécku zapálili pochodeň pre prvé juhoamerické olympijské hry. Začala sa tak 15-týždňová cesta olympijského ohňa, ktorá vyvrcholí 5. augusta otváracím ceremoniálom hier v Riu de Janeiro.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom