V rámci projektu nainštalujú v Považskej Bystrici vtáčie búdky a domčeky pre hmyz

vtáčie búdky a domčeky pre hmyz
Považskobystrická radnica uspela s projektom Zelené mesto - živé mesto v grantovej schéme. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Považskobystrická radnica uspela s projektom Zelené mesto – živé mesto v grantovej schéme Zelené oči z dielne Trenčianskeho samosprávneho kraja. Vďaka získaným finančným prostriedkom budú vo viacerých lokalitách mesta nainštalované vtáčie búdky a domčeky pre hmyz.

Ako informovala radnica na sociálnej sieti, úspešným projektom chce prispieť k ochrane biodiverzity. „Osadením vtáčích búdok a domčekov pre hmyz vytvoríme vhodné hniezdne podmienky, ktoré prispejú k ochrane vtáctva v našom regióne a zároveň poskytnú hmyzu úkryt a priestor na jeho rozmnožovanie v mestskom prostredí,“ uviedla radnica.

V rámci projektu bude osadených 22 vtáčích búdok a 22 domčekov pre hmyz. „Prvá vtáčia búdka a hmyzí domček budú osadené na lúke pod Tromi vežami už v pondelok 30. augusta. Ostatné pribudnú v rôznych lokalitách popri Domanižanke, na Kalvárii, na mestských sídliskách, ale i v mestských častiach,“ dodala radnica.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom