V prípade vraždy Daniela Tupého obvinili advokáta, prokuratúra navrhuje väzbu

Príslušník NAKA
Foto: ilustračné, SITA/Polícia SR
  • aktualizované 24. marca 18:07

Dozorová prokurátorka Krajskej prokuratúry Bratislava podala na obvineného Adama P., stíhaného pre vraždu študenta Daniela Tupého, návrh sudcovi pre prípravné konanie na vzatie obvineného do väzby z dôvodov takzvanej útekovej a kolúznej väzby. Krajská prokuratúra Bratislava o tom informovala vo svojom stanovisku.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry podal prokurátorovi podnet na väzobné stíhanie Adama P. obvineného z vraždy študenta Daniela Tupého. Ako informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, okrem obvineného nie je v súvislosti s vraždou zadržaná žiadna ďalšia osoba.

Vyšetrovateľ ešte vo štvrtok 23. marca obvinil osobu advokáta Adama P. z trestného činu vraždy. Pôvodne v tejto veci policajti zadržali 10 osôb, zvyšných deväť však neskôr prepustili.

Študenta Filozofickej fakulty Univerzity Komenského Daniela Tupého zavraždili 4. novembra 2005 na Tyršovom nábreží v Bratislave. Osemčlennú skupinku vtedy napadli zozadu viaceré osoby. Tupý zomrel na následky viacerých bodných zranení.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel Tupý
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra