V Prešove bude pokračovať projekt Half Maraton, prinesie špeciálnu skrátenú večernú verziu

Projekt Prešov Half Maraton
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

V nedeľu 18. septembra bude v prešovských uliciach pokračovať projekt Prešov Half Maraton. Novinkou v tomto ročníku je špeciálna skrátená večerná verzia behu. Štart je naplánovaný na nedeľu o 18.00 na Hlavnej ulici, v úseku pešej zóny vedľa južného parku, kde bude zároveň aj cieľ bežeckého podujatia. Podujatie organizačne zastrešuje komunita Active Life.

Ako vysvetlil hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, ide o nesúťažný beh po chodníkoch na vyznačenej trase. Účastníci pobežia z Hlavnej ulice po Jarkovej, Suchomlynskej, Baštovej, Šarišskej, Tkáčskej, Svätoplukovej, Kmeťovom stromoradí, Vajanského, Konštantínovej, Metodovej, Slovenskej, Špitálskej a Kováčskej ulici. „Športové podujatie potrvá do 21.00 bez uzávierky miestnych komunikácií,“ skonštatoval hovorca.

Trať bude mať tento rok 5 a 10 kilometrov, a teda nepôjde o klasický polmaratón. „Účastníci sa však môžu tešiť na kratšiu, zážitkovú a nesúťažnú verziu. Organizátori sľubujú veľa hudby a svetla v centre Prešova. Nasvietená bude napríklad Záhrada umenia, ale aj ďalšie priľahlé ulice, po ktorých sa bude bežať,“ dodal hovorca mesta Prešov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Tomek