V Osake tri volejbalové päťsetové drámy

Volejbal

OSAKA 18. novembra (WEBNOVINY) – Tri päťsetové drámy videli diváci v úvodný deň na turnaji kontinentálnych majstrov o Pohár šampiónov vo volejbale mužov v japonskej Osake. Aj to je dôkaz, že turnaj bude mimoriadne vyrovnaný. Najskôr v súboji papierových outsiderov Irán za 123 minút zdolal Egypt 3:2. Potom úradujúci majstri sveta zo šampionátu 2006 v Japonsku Brazílčania potrebovali až 130 minút na rovnaké víťazstvo nad majstrom zóny CONCACAF – Severnej Ameriky a Karibiku – Kubou. V záverečnom dueli domáci Japonci zdolali tohtoročných majstrov Európy rovnako po viac ako dvojhodinovom boji Poliakov do tretice 3:2. Turnaj pokračuje vo štvrtok zápasmi druhého kola.

Výsledky:

Egypt – Irán 2:3 (21, -20, -21, 17, -10)

Kuba – Brazília 2:3 (-22, 24, -18, 23, -10)

Japonsko – Poľsko 3:2 (-22, 15, -21, 21, 10)

6. Poľsko 1 0 1 2:3 96:108 1

V prípade rovnosti bodov rozhoduje o postavení v tabuľke pomer bodov zo všetkých zápasov, nie pomer setov.