V Nitre si môžu na svadbu vybrať aj netradičný dátum, mesto bude sobášiť aj cez sviatky a nedele

svadba, nevesta, ženích
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

NITRA 22. januára (WebNoviny.sk) – Mesto Nitra pripravilo pre obyvateľov novinku – možnosť sobáša v hociktorý deň vrátane nediel a sviatkov.

Okrem zabezpečenia miestnosti, sobášiaceho, matrikára i sprievodného programu sa tak radnica prispôsobí aj požadovanému termínu snúbencov, ktorý môže byť aj netradičný. Záleží len na nich, či si pre sobáš vyberú sviatočný deň, nedeľu či magický dátum, ktorý padne na bežný pracovný deň.

Treba si uvedomiť, že pre sobášiacich je to výnimočný deň a chápem, že hľadajú neštandardné a sviatočné dni, aby umocnili význam sobášneho aktu. Tento krok je podľa mňa správny a mestský úrad by mal občanom vychádzať v ústrety,“ uviedol viceprimátor Nitry Daniel Balko.

V roku 2018 bolo v Nitre 449 sobášov, čo je o 45 menej ako v roku 2017, z toho 233 bolo cirkevných a 216 civilných. Najviac sa sobášilo v septembri, a to 81-krát. Mimo obradnej siene na nitrianskej radnici si povedalo „áno“ 34 párov, vybrali si najmä priestory hotelov a reštaurácií.

Spolu 29 sobášov bolo s cudzincami, ktorí pochádzali z krajín ako Nepál, Thajsko, Veľká Británia, Írsko, Turecko, Rumunsko, Srbsko, Bielorusko, Belgicko, Nórsko, Holandsko, Rakúsko a Česká republika. Kompletné informácie k organizovaniu občianskeho obradu aj s formulárom žiadosti o uzavretie sobáša nájdu snúbenci na webe mesta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel Balko