Po streľbe v jednom z bytov v Michalovciach sa našli štyri mŕtve telá, polícia má nové informácie

polícia SR, páska
Foto: ilustračné, facebook.com/policiaslovakia
  • aktualizované 18. januára 2023, 11:35

Štyria mŕtvi, ktorí boli nájdení v byte v Michalovciach v utorok 17. januára sú s najväčšou pravdepodobnosťou dôsledkom rodinnej tragédie. Na sociálnej sieti o tom informoval Policajný zbor SR.

„Či tomu tak skutočne bolo, už zisťujú kriminalisti,“ uviedla polícia. Doplnila, že bližšie ani podrobnejšie informácie nateraz nie je možné poskytnúť.

Podľa informácií televízie Joj patria nájdené telá manželom a deťom vo veku 13 a 10 rokov, pričom príčinou smrti malo byť zastrelenie. Televízia dodala, že otec rodiny legálne vlastnil strelnú zbraň.

Mimoriadne brutálny čin

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová, v jednom z michalovských bytov boli nájdené štyri telá bez známok života, a to dvoch dospelých osôb a dvoch detí.

„Treba poznamenať, že dokumentovanie takejto tragédie je mimoriadne náročné, zdĺhavé, musí prebiehať mimoriadne sústredene, aby nedošlo k opomenutiu akéhokoľvek detailu, ktorý môže vniesť svetlo do celého prípadu. Aj v tomto prípade si dokumentovanie vyžiadalo prítomnosť policajtov rôznych útvarov na mieste tragédie. Tí do skorých ranných hodín zaisťovali stopy, dôkazy, ktoré môžu prispieť k objasneniu tohto mimoriadne brutálneho činu. Všetky zaistené stopy putovali na kriminalisticko-expertízne skúmanie,“ uviedla Ivanová.

Ide o veľmi citlivý prípad

Skutočnosti, kedy, akým spôsobom, za akých okolností a prečo k tragédii došlo, sú predmetom ďalšieho, rozsiahleho vyšetrovania. Obhliadkou miesta činu bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin obzvlášť závažného zločinu vraždy, za ktorý Trestný zákon stanovuje trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, alebo trest odňatia slobody až na doživotie.

„Vyšetrovanie prípadov má svoje postupy, v tomto prípade ide aj o mimoriadne citlivý prípad, a zverejnenie akýchkoľvek, hoci aj čiastkových, informácií, môže zmariť alebo sťažiť ďalší postup vo vyšetrovaní, preto v prípade zistenia informácií, ktoré bude možné verejnosti poskytnúť, ich polícia zverejní hneď ako to situácia vo vyšetrovaní dovolí,“ dodal Ivanová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka Ivanová
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR