Útočník strieľal na športujúcich republikánov, kongresman je v kritickom stave

Steve Scalise
Steve Scalise v kritickom stave. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 14. júna (WebNoviny.sk) – Republikánsky poslanec Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Steve Scalise, ktorému v stredu počas bejzbalového tréningu spôsobil zranenia útočiaci strelec, je v kritickom stave. „Je vážne zranený a je v kritickom stave,“ oznámila na Twitteri washingtonská nemocnica MedStar, do ktorej ho po útoku previezli.

Pri útoku sa zranilo päť ľudí

V rovnakej nemocnici ošetrujú aj ďalšiu osobu zranenú pri streľbe. Tá je naopak v dobrom zdravotnom stave, uviedla nemocnica, no túto druhú osobu neidentifikovala. Celkovo malo byť pri raňajšom útoku zranených päť ľudí.

Útok sa odohral počas ranného bejzbalového tréningu v Alexandrii v štáte Virgínia, len pár kilometrov od centra Washingtonu. Na tréningu sa zúčastňovalo viacero republikánskych kongresmanov. Útočníka polícia postrelila a spacifikovala, po prevoze do nemocnice svojím zraneniam podľahol.

Streľba trvala viac ako desať minút

Podľa niektorých svedkov trvala streľba na bejzbalovom štadióne viac ako desať minút a za ten čas mohlo zaznieť okolo sto výstrelov. „Mali sme ranný tréning, a v tom sme zrazu počuli veľmi silné výstrely,“ popisuje situáciu republikánsky senátor Jeff Flake.

Pozeral som sa priamo naňho, sedel na druhej méte,“ hovorí o Scaliseovi a o chvíľkach tesne pred útokom republikánsky poslanec Snemovne reprezentantov Mike Bishop. „Vzápätí sa už plazil po štadióne a zanechával za sebou krvavú stopu,“ dodáva Bishop.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom