USA ohlásili nové sankcie, zameriavajú sa na Putinove dcéry aj príbuzných šéfa ruskej diplomacie Lavrova

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sergey Lavrov, Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) a minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Foto: archívne, SITA/AP.

USA v stredu ohlásili sankcie zamerané na dve dospelé dcéry ruského prezidenta Vladimira Putina. Okrem sankcií voči dcéram šéfa Kremľa, Marii Putinovej a Kateriny Tichonovovej, sú sankcie namierené aj voči ruskému premiérovi Michailovi Mišustinovi, manželke a deťom ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova a členom Bezpečnostnej rady Ruska, vrátane bývalého ruského prezidenta a premiéra Dmitrija Medvedeva.

Sankcie bránia členom Putinovej blízkej rodiny využívať americký finančný systém a znamenajú zmrazenie všetkého ich majetku v USA.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ruský aktivista Leonid Volkov, ktorý je blízkym spojencom lídra ruskej opozície Alexeja Navaľného, už skôr privítal správy, že USA uvalia sankcie na dcéry ruského prezidenta Vladimira Putina.

Volkov v stredu na Ženevskom samite pre ľudské práva a demokraciu povedal, že nie je jasné, či Putinove dcéry vlastnia nejaký majetok, ktorý by mohol byť zhabaný. Ich zaradenie medzi osoby, ktorých sa budú týkať ďalšie sankcie, však podľa Volkova vyšle dôležitý odkaz v rámci reakcie na ruskú inváziu na Ukrajinu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alexej NavaľnyjDmitrij MedvedevLeonid VolkovMichail MišustinSergej LavrovVladimir Putin