Úradnícka vláda by podľa Krajniaka nezískala podporu, Gröhling označil parlament za odtrhnutý z reťaze

MPSVAR: Vývoj na trhu práce vo februári 2023
Milan Krajniak. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

Dočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) si myslí, že úradnícka vláda prezidentky Zuzany Čaputovej by nezískala podporu Národnej rady SR.

Prehĺbil by sa chaos

Ako ďalej uviedol v diskusnej relácii Sobotné dialógy RTVS, prehĺbil by sa tým chaos o ďalší prvok, ktorý by bol na politickej scéne.

„Podporujeme takú vládu, ktorú považujeme za dobrú a plní náš program. Aj túto vládu podporujeme preto, lebo náš program splnila,“ tvrdí Krajniak.

Neoprávnená manipulácia

Podpredseda strany Sloboda a Solidarita Branislav Gröhling v relácii uviedol, že liberáli by úradnícku vlády v parlamente podporili.

Zároveň tvrdí, že národná rada je veľmi nevyspytateľná, až odtrhnutá z reťaze. „Je to besný parlament, neviete, čo príde každý deň, kto podá aký pozmeňujúci návrh,“ myslí si exminister školstva. Z výsledkov minuloročnej kontroly NBÚ na ministerstve vyplýva, že Mikulec opakovane neoprávnene manipuloval s utajovanými informáciami.

Zákon mal porušiť 29-krát a dostal sa k utajovaným informáciám, ktoré sa týkajú NATO alebo Európskej únie. Na situáciu reagovala i prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá opätovne uvažuje o vymenovaní úradníckej vlády.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav GröhlingMilan KrajniakZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Európska úniaNATO Organizácia Severoatlantickej zmluvyNBÚ Národný bezpečnostný úradRTVS Rozhlas a televízia SlovenskaSaS Sloboda a SolidaritaSme rodina