Unilabs Slovensko otvára najmodernejšie laboratórium v nemocnici Bory

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Img 8240.jpg
Foto: Unilabs

Najmodernejšia nemocnica na Slovensku si zaslúži najmodernejšie laboratórium. Popri jej otvorení sa v rámci nej otvára aj laboratórium siete Unilabs Slovensko, ktoré bude primárne slúžiť pre potreby nemocnice.

Slovensko má novú nemocnicu aj nové diagnostické laboratórium. Viac ako 500 m2 plochy v nemocnici Bory zaberá prevádzka spoločnosti Unilabs Slovensko. Pre pacientov a lekárov tak bude poskytovať komplexné laboratórne a diagnostické služby v oblasti klinickej biochémie, hematológie, serológie, mikrobiológie, patológie a genetiky. Veľkou výhodou je prepojenie na nemocničný systém potrubnej pošty, kedy sa vzorka dostane takmer okamžite do laboratória, kde sa môže realizovať analytika. „Vďaka laboratóriu priamo v nemocnici a využívaniu digitálnej platformy lekármi, budú výsledky dostupné ihneď po analýze a následnej klinickej validácii. Digitalizácia a prepojenie laboratórnej techniky s platformou, ktorú využívajú lekári eliminuje ľudský faktor a spoľahlivo tak zabezpečuje bezchybný prenos výsledkov k pacientovi a ku klientom nemocnice,“ hovorí Veronika Dudová, vedúca nového laboratória Unilabs Slovensko na Boroch.

Nové laboratórium klinickej biochémie a hematológie spolu s laboratóriom patologickej anatómie je vybavené najmodernejšou technikou od dodávateľov Siemens Healthineers, Roche, Mindray, Sysmex, BioG, Biomerieeux. Novinkou bude 10 doteraz neponúkaných vyšetrení, ako sú napríklad liečivá a rozšírenie toxikologických vyšetrení z krvi a moču pacienta.

Img 8282.jpg
Foto: Unilabs

Rok 2023 je pre nás veľmi dôležitý v zmysle nového nastavenia firemnej stratégie a plánov. Jeden z dôležitých pilierov je aj modernizácia vybavenia vo všetkých našich laboratóriách, a preto som obzvlášť hrdý, že môžeme našim zákazníkom ponúknuť najmodernejšie prevádzky na Slovensku, vrátane nového diagnostického laboratória v nemocnici Bory“

Pripomína generálny riaditeľ Unilabs Slovensko Stanislav Čársky.

Unilabs Slovensko chystá na tento rok aj spustenie druhej plnoautomatickej analytickej linky Aptio, ktorá dokáže za hodinu realizovať 8720 vyšetrení. V prvom polroku 2023 sa otvoria aj brány najmodernejšieho odberného miesta pre samoplatiacich pacientov lab.online v bratislavskom projekte NIDO.

Img 8270.jpg
Foto: Unilabs

ZAUJÍMAVOSTI:

 • Vďaka laboratóriu priamo v nemocnici sú vzorky doručované expresne potrubnou poštou a výsledky po analýze a klinickej validácii sú zasielané digitálne. Lekár tak dostáva kľúčové informácie najrýchlejšie, ako je to v súčasnosti možné.
 • Je to najmodernejšie laboratórium Unilabs na Slovensku. Na ploche viac ako 500 m2 sa poskytujú komplexné laboratórne a diagnostické služby v oblasti klinickej biochémie, hematológie, serológie, mikrobiológie, patológie a genetiky.
 • Vďaka novému laboratóriu pribudlo Unilabsu Slovensko 10 nových vyšetrení na rôzne liečivá, ale aj rozšírenie toxikologických vyšetrení z krvi a moču pacienta.

NOVÉ VYŠETRENIA V PONUKE UNILABS SLOVENSKO:

Vyšetrenie liečiv v krvi

 • Amikacín – AMIK
 • Lamotrigin – LAMO
 • Levetiracetam – LEVE
 • Metotrexát – METO
 • Fenytoin – FENY
 • Paracetamol – PARA
 • Salicyláty – SALI
 • Sérové barbituráty – BARB
 • Benzodiazepíny – BENZ
 • Sérové tricyklické antidepresíva – TRIAN

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie UnilabsUnilabs Slovensko