Ukrajinský ostreľovač zabil ruského generála zo vzdialenosti 1,5 kilometra, jeho úmrtie potvrdil aj Putin

Ukrajina, Rusko, útok, vojna, invázia
Telo vojaka pokryté snehom leží vedľa zničeného ruského vojenského viacnásobného raketometu na predmestí Charkova na Ukrajine. Foto: SITA/AP

Ruského generálmajora Andreja Suchoveckého, ktorý tento týždeň prišiel o život počas ruskej invázie na Ukrajine, trafil ukrajinský ostreľovač zo vzdialenosti 1,5 kilometra. Referuje o tom web denníka Marca.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Suchoveckij bol zástupcom veliteľa 41. kombinovanej armády. Okrem neho prišli Rusi o ďalších najmenej dvoch veliteľov, medzi nimi veliteľa divízie i veliteľa pluku. „Faktom je, že sme ho zabili,“ povedal Volodymyr Omeľan, bývalý ukrajinský minister infraštruktúry, ktorý sa pridal k jednotkám v Kyjeve.

Táto smrť predstavuje „veľkú demotiváciu“ pre ruské jednotky, uvádza The Independent. Ruský prezident Vladimir Putin potvrdil smrť Suchoveckého počas prejavu, v ktorom informoval o priebehu konfliktu.

Ruskí velitelia postupujú ďalej vpred k frontovej línii, aby získali väčšiu kontrolu nad operáciami, ktoré sa v niektorých prípadoch zastavili. Zároveň sa však vystavujú väčšiemu riziku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimir Putin