Ukrajina odovzdala aj druhú časť vyplneného dotazníka pre vstup do Únie, pre Zelenského je to malé víťazstvo

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ursula von der Leyenová, Volodymyr Zelenskyj
Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová (vľavo) a prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj (vpravo). Foto: archívne, SITA/AP

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v pondelok prostredníctvom videokonferencie zhováral s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou.

Ako informuje spravodajský web CNN, počas rozhovoru oznámil odoslanie druhej časti vyplneného dotazníka na získanie štatútu kandidátskej krajiny na členstvo v Európskej únii.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Odoslanie odpovedí je podľa Zelenského „malým víťazstvom pre náš tím“. Dodal, že získanie štatútu kandidátskej krajiny na členstvo v EÚ je „veľmi dôležité pre ukrajinský ľud a naše ozbrojené sily, ktoré bránia svoju vlasť“.

„Čakáme na posúdenie a závery Európskej komisie. Bol by som rád, keby tieto závery boli pozitívne. A tiež by som bol rád, keby boli tieto závery vďaka vám poskytnuté rýchlejšie,“ skonštatoval Zelenskyj.

Von der Leyenová v pondelok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedla, že cieľom EÚ je „predložiť svoje stanovisko v júni“.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ursula von der LeyenováVolodymyr Zelenskyj
Firmy a inštitúcie Európska únia