Twitch zakázal Trumpove príspevky, pre rasizmus zablokoval desaťtisíce kanálov aj YouTube

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Donald Trump
Bývalý prezident Spojených štátov amerických Donald Trump. Foto: archívne, SITA/AP

Služba YouTube zablokovala niekoľko prominentných kanálov súvisiacich s rasizmom. Zástupcovia platformy spoločnosti Google uviedli, že porušili pravidlá týkajúce sa zákazu nenávistných prejavov.

„Máme striktné pravidlá zakazujúce nenávistné prejavy na YouTube a odstránime každý kanál, ktorý ich opakovane alebo závažne poruší,“ objasnili. „Po aktualizácii našich pokynov s cieľom lepšie riešiť rasistický obsah, sme zaznamenali päťnásobný nárast v odstraňovaní videí a zablokovali sme viac ako 25-tisíc kanálov za porušenie našich nariadení zakazujúcich nenávistné prejavy,“ dodali.

Odstránenie kanálov sa týka niekoľkých známych internetových krajne pravicových komentátorov. Patria medzi nich Stefan Molyneux, kanadský biely nacionalistický aktivista a šíriteľ konšpiračných teórií. Ďalšími sú americký biely nacionalista Richard Spencer alebo niekdajší líder Ku Klux Klanu David Duke.

Molyneux na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter označil krok YouTube za „veľkú chybu“, Spencer zas vyhlásil, že sa voči rozhodnutiu odvolá.

Platforma Twitch od Amazonu zase dočasne zakázala príspevky amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ako dôvod uviedla „nenávistné správanie“ v súvislosti s jeho dvoma príspevkami. Aj Reddit zrušil „za porušenie pravidiel týkajúcich sa zákazu nenávistného prejavu“ fórum, ktoré využívali podporovatelia Trumpa.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Donald Trump
Firmy a inštitúcie RedditTwichYoutube