Trápia vás studené končatiny? Pomôžu vám aj tieto domáce "opravné" prostriedky

Zly krvny obeh studene ruky a nohy tu je riesenie_perfectphoto.cz_2017 06 27 14 14 35.jpg

Zlý krvný obeh je nepríjemný problém ovplyvňujúci takmer každého. Najčastejšie sa vyskytuje v končatinách a má vplyv na prietok krvi po celom tele. Oslabené krvné cievy a sedavý spôsob života, sú hlavné príčiny tohto stavu, ktorý nevyžaduje okamžitú lekársku starostlivosť, ale je známkou toho, že sa niečo musí zmeniť vo vašom životnom štýle. Viac cvičenia a nejaké domáce „opravné prostriedky“, ktoré nájdete vo vašej kuchyni, ktorá problém ľahko vyrieši.

 

VODA

Dospelý človek by mal vypiť 1,5-2 l vody denne. Dostatok pitnej vody hydratuje bunky a pokožku a podporuje trávenie. Tiež pomáha telu odplaviť odpadové produkty jednoduchšie.

Počas behanie nezabúdajte na príjem tekutín, a to hlavne v lete.
Dodržujte pitný režim. pixabay.com

KAJENSKÉ KORENIE

Kajenské korenie obsahuje kapsaicín, čo je látka, ktorá stimuluje riadny prietok krvi v tele a vnútorných orgánoch. To posilňuje rovnako cievy aj kapiláry. Kajenské korenie zníži príznaky zlého krvného obehu, bolesti hlavy, studených nôh a pocit brnenia v nohách.

Kajenske korenie.jpg

 GINKO BILOBA

Tento prírodný produkt možno nájsť v lekárňach vo forme kapsúl. Je to skvelý spôsob, ako podporiť prietok krvi kapilár v mozgu.

Ginko
Foto zdroj: www.bio.davidson.edu

 PAGAŠTAN KONSKÝ

Extrakt z pagaštanu je známy pre jeho mnoho zdravotných výhod. Zlepšuje krvný obeh a obsahuje aescín, súčasť, ktorá znižuje zápal a posilňuje kapiláry.

Collection of chestnuts in autumn

ZÁZVOR

Zázvor je úžasná rastlina, ktorá sa dá využiť na mnoho chorôb a ľahko zlepšuje krvný obeh. Obsiahnuté látky zabezpečujú oteplenie tela, ktoré vedie k lepšej cirkulácii. Pravidelná konzumácia zázvoru zabraňuje vzniku krvných zrazenín a znižuje riziko srdcových chorôb vrátane aterosklerózy.

Nikdy nie je na škodu mať doma zázvor.

CESNAK

 

Cesnak je silný liek, ktorý sa pravidelne používa v mnohých domácich receptoch na ochorenia. Stimuluje krvný obeh, znižuje krvný tlak a zabraňuje zrážaniu krvných doštičiek. Je veľmi efektívny pri čistení zubného povlaku, znižuje riziko aterosklerózy a rôznych srdcových chorôb. Cesnak má úžasné účinky na kardiovaskulárne zdravie.

Garlic 1374329_640.jpg
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie #2WBN