Tour de France 2023 (4. etapa): Sagan získal body, zelený dres zmenil majiteľa a v závere na okruhu sa padalo (video+foto)

Tour de France 2023, 4. etapa, Jasper Philipsen
Súboj o triumf v závere 4. etapy Tour de France 2023 ovládol Belgičan Jasper Philipsen z tímu Alpecin Deceuninck (vľavo). Nogaro, 4. júl 2023. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 4. júla 18:26

V utorok sa na Tour de France 2023 išla štvrtá etapa, jej profil bol rovinatý a cyklisti prešli 181,8 kilometra.

Viac o téme: Tour de France 2023

V cieľovom Nogare sa finišovalo na okruhu a hromadný špurt, podobne ako v pondelok, ovládol Belgičan Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck), druhý skončil austrálsky cyklista Caleb Ewan z tímu Lotto Dstny a tretí finišoval Nemec Phil Bauhaus (Bahrain-Victorious).

Slovenský cyklista Peter Sagan (TotalEnergies) obsadil 13. miesto. Záver etapy ovplyvnili tri pády, na zemi sa ocitol aj spolufavorit na etapový triumf, holandský cyklista Fabio Jakobsen (Soudal Quick-Step)

V bodovacej súťaži mali pred utorňajšou etapou po 80 bodov francúzsky cyklista Victor Lafay (Cofidis) a Philipsen. Druhý menovaný v 4. etape okrem etapy ovládol aj rýchlostnú prémiu na 93,6 kilometri a vyzliekol domáceho cyklistu zo zeleného dresu. Trojnásobný majster sveta Sagan získal 8 bodov za ôsme miesto na prémii, ďalšie štyri za spomínané 13. miesto v cieli a spolu ich má na konte 27.

Na čele celkovej klasifikácie zostal Brit Adam Yates (UAE Team Emirates), ktorý vedie o šesť sekúnd pred druhým Tadejom Pogačarom (UAE Team Emirates) aj tretím Simonom Yatesom (Jayco-AlUla). Sagan je celkovo na 127. priečke s mankom 29:34 min na lídra.