Tomáša odsúdili pre sto gramov marihuany, nepomohlo mu ani odvolanie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
marihuana
Čekovský upozorňuje, že sadzba 10 až 15 rokov väzenia pre dílerov drog môže byť v súčasnosti uložená aj osobám, ktoré opakovane pristihnú s menším množstvom drogy. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

BANSKÁ BYSTRICA 21. mája (WebNoviny.sk) – Trest tri roky odňatia slobody nepodmienečne za prechovávanie a predaj marihuany vymeral v utorok odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 36-ročného Tomáša Murínčeka z Veľkého Krtíša.

Drogu predal ďalším

Marihuanu v objeme takmer sto gramov našli policajti v byte u Murínčeka v júni minulého roka. Droga mala hodnotu päťsto eur a dalo sa z nej vyrobiť takmer dvesto jednorazových dávok.

Murínček vyhlásil, že droga je iba pre jeho potrebu, ale štyria odberatelia potvrdili, že si marihuanu od neho kúpili.

Trest mu skrátili

Na Okresnom súde vo Veľkom Krtíši dostal Murínček za obzvlášť závažný drogový zločin päť rokov nepodmienečne, ale odvolal sa s tým, že je nevinný. Odvolal sa i prokurátor, ktorý požadoval prísnejší trest.

Odvolací senát potvrdil vinu Murínčeka, že drogu prechovával a predával, ale vzhľadom na okolnosti prípadu mu skrátil trest z piatich rokov odňatia slobody na tri roky.

Uložený trest je podľa senátu primeraný a nie je potrebné pôsobiť na obžalovaného prísnejším trestom. Preto odvolanie prokurátora zamietol. Súd obžalovanému tiež uložil ochranné protitoxikomanické liečenie ústavnou formou.

Sudca hneď nariadil výkon trestu, ktorý si odsúdenec odpyká v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Do trestu sa Murínčekovi zarátava aj väzba, v ktorej bol od júna minulého roka.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať