Tieto spoje RegioJetu a ZSSK ovplyvní víkendová zmena času

Vlaková suprava RegioJet
Pohľad na interiér nového vagónu Astra spoločnosti RegioJet, ktorý bude súčasťou súpravy jazdiacej na trati Bratislava - Košice. (7. október 2014) Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 27. októbra (WebNoviny.sk) – Posun času z letného na stredoeurópsky v noci zo soboty 29. októbra na nedeľu 30. októbra ovplyvní jazdu troch autobusových a dvoch nočných vlakových spojov RegioJet. Informoval o tom hovorca spoločnosti RegioJet Aleš Ondrůj, ktorý pripomína, že ručičky hodín sa v nedeľu 30. októbra o 3:00 posunú na 2:00. Spojom, ktoré budú v tomto čase na ceste, sa tak o hodinu predĺži jazda, a na určených zastávkach budú čakať.

Zmena času sa dotkne autobusového spoju s odchodom o 23:15 na linke Budapešť – Praha. Prestávku si urobí v Bratislave. Rovnako sa dotkne autobusového spoja s odchodom o 21:00 na linke Košice – Praha, ktorý si urobí prestávku v Trenčíne a autobusového spoja s odchodom o 19:00 na linke Praha – Košice, ktorý urobí prestávku v Poprade.

V prípade vlakových liniek RegioJet sa zmena dotkne nočného spoja RJ 1020, ktorý 21:22 odchádza z Košíc do Prahy a urobí prestávku v stanici Ostrava Svinov. Prestávku si urobí aj spoj RJ 1021, ktorý o 21:46 odchádza z Prahy do Košíc. Zastaví po príchode do stanice Žilina.

O hodinu dlhší spánok si môžu dopriať aj cestujúci v nočných vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Nočné vlaky, ktoré budú na trati, zostanú stáť v staniciach až do ich pravidelného odchodu podľa tzv. zimného času. Týka sa to vlaku EN 442 Bohemia, ktorý o 19:46 vyráža z Humenného a smeruje do Prahy.

Stáť bude v stanici Čadca medzi 1:59 letného času a 2:01 stredoeurópskeho času. O hodinu dlhšie pôjde aj vlak R 1614 Zemplín, ktorý o 21:37 štartuje z Humenného a smeruje do Bratislavy. Prestávku bude mať v stanici Ružomberok medzi 1:59 letného času a 2:03 zimného času. Posledným vlakom, ktorého sa dotkne zmena času, bude rýchlik R 615 Zemplín.

Vlak ide z Bratislavy o 22:37 a smeruje do Humenného. Pre zmenu času bude stáť v stanici Žilina medzi 2:31 letného času a 2:43 stredoeurópskeho času. Ďalšie vlaky ZSSK zmena času nezasiahne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie RegioJet