Ťažký žreb pre hádzanárky v boji o ME 2022, okrem Španielok a Maďariek dostali i súperky z predkvalifikácie

Hádzaná
Foto: ilustračné, SITA

V pondelok spoznali slovenské reprezentantky v hádzanej súperky v aprílovej baráži o postup na decembrové MS, od štvrtka poznajú aj zloženie kvalifikačnej skupiny v boji o ME 2022.

Žreb v sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) vo Viedni rozhodol o tom, že Slovenky budú u Euro bojovať v 5. skupine a ich súperkami budú úradujúce vicemajsterky sveta Španielky, pravidelné účastníčky MS či ME Maďarky a víťazky 1. skupiny predkvalifikácie (Portugalsko, Kosovo, Luxembursko alebo Cyprus).

Na šampionát, ktorý v novembri 2022 budú hostiť až tri krajiny (Slovinsko, Severné Macedónsko a Čierna Hora), postúpi z kvalifikácie spolu 12 tímov, teda dva najvyššie umiestnené výbery z každej zo šiestich skupín. Tri turnaje predkvalifikácie sa uskutočnia na prelome mája a júna 2021, kvalifikačné súboje aj so Slovenkami v októbri 2021.

Prvý súboj odohrajú slovenské hádzanárky 6. alebo 7. októbra, druhý 9. alebo 10. októbra. Zostávajúce štyri stretnutie prídu na rad v roku 2022 – v marci aj apríli po dva zápasy.

Istotu štartu na ME 2022 majú tri organizátorské krajiny a obhajkyne zlata z ostatného kontinentálneho šampionátu Nórky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom