Tatran Prešov sa chce dohodnúť s Bašistom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Futbal
Foto: SITA/AP

PREŠOV 7. júna (WEBNOVINY) – Na odchod poltucta hráčov (Michal Hanek, Miroslav Poliaček, Michal Ščasný, Lukáš Tesák, Matej Ižvolt a Pavol Jurčo) museli funkcionári slovenského corgoňligového klubu 1. FC Tatran Prešov urýchlene reagovať a do svojich radov sa snažia získať nové tváre. Na pondelkovom prvom letnom zraze pred nastávajúcim súťažným ročníkom 2010/2011 sa objavila trojica defenzívnych hráčov – Peter Bašista (naposledy MFK Košice), Michal Áč (FC Nitra) a Miroslav Hanuščák (Bardejov). Najznámejším z tohto tria je 25-ročný bývalý kapitán MFK Košice Peter Bašista, s ktorým však srbský lodivod Košičanov Goran Milojevič už nerátal v jarnej časti uplynulého ročníka Corgoň ligy.

„S Petrom by sme sa radi dohodli na podmienkach trojročnej zmluvy,“ uviedol pre agentúru SITA športový riaditeľ Tatrana Prešov Erik Bogdanovský na margo stopéra, ktorý si obliekal v minulosti aj dres Šarišanov a pôsobil i v Ličartovciach či Žiline. Na jar to skúšal v Kazachstane (FK Aktobe), Rusku (Anži Machačkala), Rumunsku (Piatra Neamt) i v Poľsku (Polonia Bytom), no bez podpisu kontraktu.

„Pokiaľ ide o Áča a Hanuščáka, sú to mladí hráči, v ich prípade by sme sa chceli urobiť transfery minimálne s trojročnou platnosťou,“ doplnil E. Bogdanovský. Funkcionári 8. tímu z uplynulej sezóny majú záujem na ďalšom posilnení tímu. „Keďže sme vyhrali rozhodcovský súd, do nášho útoku by mal pribudnúť Zolo Bognár. Potom už budeme mať interes zvýšiť konkurenciu v stredovej formácii,“ dodal E. Bogdanovský.

SITA

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lukáš TesákMichal Ščasný
Firmy a inštitúcie 1. FC Tatran Prešov