Tatar vyhral súboj Slovákov v NHL a v presilovke strelil „škaredý“ gól (video)

Tomáš Tatar, Iľja Sorokin, NHL, New Jersey Devils, New York Islanders
Zákrok gólmana Iľju Sorokina (New York Islanders) po zakončení útočníka Tomáša Tatara (New Jersey) počas štvrtkového zápasu NHL. Newark, 11. november 2021. Foto: SITA/AP.

Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa dočkal prvého súťažného gólu v drese tímu zámorskej NHL New Jersey Devils. Takmer mesiac a dvanásť zápasov mu trvalo, kým prekonal niektorého z brankárov v novej sezóne profiligy.

K štvrtkovému triumfu New Jersey nad New Yorkom Islanders (4:0) prispel presilovkovým gólom na 2:0 na začiatku poslednej minúty druhej tretiny bez toho, aby sa hokejkou dotkol puku.

Po strele obrancu Dougieho Hamiltona sa puk odrazil od Tatara o ľadovú plochu a až potom za chrbát brankára hostí Iľju Sorokina. Len krátko predtým Slovák naskočil do presilovkovej formácie svojho tímu z trestnej lavice, kde si odpykával trest za hákovanie.

Tatar cítil tlak

Podľa webu Devils 30-ročný slovenský krídelník mohol mať aj dvojgólovú noc, ale v tretej tretine Sorokin pri jeho nájazde vytiahol skvelý zákrok.

„Cítil som tlak a nechcel som, aby bol ešte väčší. Keď máte šance v každom zápase a cítite, že robíte na ľade veľa dobrého, raz to musí prísť. Je to ťažké mať stále v hlave, že nemôže trafiť do bránky. V takom prípade poteší aj škaredý gól. A presne taký som dosiahol,“ skonštatoval Tomáš Tatar podľa oficiálneho webu klubu New Jersey Devils.

Slovenský útočník má za sebou päť minimálne 20-gólových sezón v NHL a verí, že túto métu pokorí aj v aktuálnom ročníku. Vo štvrtok mal počas necelých 14 minút na ľade až sedem streleckých pokusov a bol v tejto štatistike najusilovnejší zo všetkých hráčov oboch tímov. Vyslúžil si honor druhej hviezdy zápasu za brankárom Mackenziem Blackwoodom, ktorý zlikvidoval všetkých 42 pokusov z hokejok hráčov súpera.

Chára s „mínuskou“

Hokejisti New Jersey po slabom úvode sezóny stúpajú v tabuľke, vo svojej divízii sú na štvrtom a vo Východnej konferencii na šiestom mieste. V ostatných dvoch dueloch uštedrili papierovo silnejším súperom jasné prehry – Floride 3:7 a NY Islanders 0:4.

„Hrali sme rýchlo a priamočiaro. Rýchlo sme si posúvali puky smerom dopredu a to bolo kľúčové pre víťazstvo v tomto zápase. Máme rýchlych korčuliarov a celkovo dobre sme vypĺňali všetky priestory na ľade. Celkovo sme v ostatných dvoch zápasov hrali veľmi dobre. Mám z toho skvelý pocit. Bolo tam veľa snahy po tímovom úspechu a na tom môžeme stavať do budúcnosti,“ dodal Tatar v pozápasovom rozhovore.

Tatar si vo štvrtok zahral aj proti Zdenovi Chárovi, ktorý v obrane hostí absolvoval 20:21 min s bilanciou tri bodyčeky a jeden mínusový bod.