Taraba má dva dôvody, prečo nebude rokovať s opozíciou ani s koalíciou o jeho kandidatúre na podpredsedu NR SR

PROTEST: Za záchranu Slovalca a práce v hlinikárni
Nezaradený poslanec Národnej rady SR a predseda strany Život - národná strana Tomáš Taraba. Foto: SITA/Martin Medňanský.

Nezaradený poslanec parlamentu a predseda strany Život – národná strana Tomáš Taraba na sociálnej sieti Facebook vysvetlil, prečo nebude rokovať ani s opozíciou, ani s koalíciou o jeho kandidatúre na podpredsedu parlamentu.

Má vraj na to dva dôvody. „Neexistuje človek v koalícii a v opozícii, ktorý by mne mohol povedať, za aký zákon mám v rozpore so svojím svedomím hlasovať alebo nehlasovať ako výmenu za podporu na funkciu,“ vysvetlil poslanec svoj prvý dôvod.

Nebude pomáhať Hlasu-SD

Strane Hlas-SD vraj verejne odkázal, že im nebude pomáhať vrátiť Sulíka do vlády bez toho, že by Sulík dal hlasy na predčasné voľby.

„Ich kamarátstva a snaha vytvoriť vládu Hlas, SaS a PS ma vôbec nezaujímajú. Ak pomoc Sulíkovi vrátiť sa do vlády bez predčasných volieb by mala byť podmienka podpory Hlasu, nestojím o ňu,“ napísal.

Odmietol aj Pčolinského požiadavku

Vysvetlil tiež, že rovnako tak odmietol požiadavku od Petra Pčolinského (Sme rodina), aby urobili dohodu o podpore vládnych zákonov za výmenu podpory na post podpredsedu.

„Neexistujú také okolnosti, ktoré by mňa prinútili toto urobiť. Práve preto je dobré, aby si ľudia všímali ako sa kšeftuje na Slovensku s každou funkciou a ja toho súčasťou určite nebudem,“ zdôvodnil svoje rozhodnutie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter PčolinskýRichard SulíkTomáš Taraba
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaSaS Sloboda a Solidarita